Jak wygląda w tym przypadku konwersja

Pytania na temat luteranizmu i KEA

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Jak wygląda w tym przypadku konwersja

Postautor: Green » 25 sty 2018, 19:44

Otóż zaczynając od samego początku to jako niemowle zostałem ochrzczony w kosciele rzymskim ale stalo sie tak ze niedlugo pozniej moja rodzina związała sie z zielonoświątkowcami i mając lat 17 zostałem ochrzczony tam. Ale od wyjazdu z domu z KZ niewiele mnie laczy. Przez jakiś czas uczęszczałem do koscioła baptystow i KEA i ostatecznie stwierdzilem ze jednak KEA to moje miejsce ;) Wiec mysle o konwersji. Tylko jak taka konersja wyglada? Czy musze chodzic na spotania dla zainteresowanych protestantyzm? Bo jakby nie patrzec KZ to w jakims stopniu tez protestanci ;)
No i co ze sprawami formalnymi. Bede musial dostarczyc jakies "papiery" z KRK z ktorym tak wlasciwie nigdy nic mnie nie laczylo czy jednak z KZ??
Green

Wyznanie: protestanckie

Re: Jak wygląda w tym przypadku konwersja

Postautor: Iwo_H » 27 sty 2018, 00:24

Na pewno potrzebny będzie dokument potwierdzający chrzest, przypuszczam, że ksiądz poprosi o akt chrztu z KRK. Zachęcam żeby Pan udał się do parafii w której po konwersji chciałby Pan zapuścić korzenie i poprosił o spotkanie z proboszczem. Nie każda parafia organizuje spotkania dla osób zainteresowanych konwersją, tam gdzie ich nie ma są to indywidualne spotkania z księdzem. Musi Pan zapoznać się trochę z zasadami wiary KEA (polecam podręcznik dla konfirmantów). Czas przygotowywania się do konwersji jest sprawą indywidualną, na spotkaniu ksiądz powie Panu jak to wygląda.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Wróć do Przed konwersją