Czym jest dla nas Biblia ?

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Czym jest dla nas Biblia ?

Postautor: Jaabes » 12 lut 2016, 14:09

Dla mnie osobiście Pismo Święte – Słowo Boże, jest widzialnym narzędziem przez które może przemawiać Bóg do człowieka. Oczywiście przemawia też przyroda, ale chodzi mnie o instrukcje jak żyć/postępować. No i równolegle z Biblią, przemawia też Osoba Ducha Świętego.
:)
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! 
Jaabes

Wyznanie: były Zielonoświątkowiec

Re: Czym jest dla nas Biblia ?

Postautor: miwi » 21 lip 2017, 13:00

Też tak myślałem. Zdarzają się jednak sytuacje, o których w Biblii nie ma wzmianki. Jak się wtedy zachować? :?
miwi

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: Jaabes » 24 lip 2017, 13:41

miwi pisze:Też tak myślałem. Zdarzają się jednak sytuacje, o których w Biblii nie ma wzmianki. Jak się wtedy zachować? :?

Dlatego należy uwzględniać całą Biblię, wszystkie jej zapisy. Jeśli tak zrobimy to teoretycznie i praktycznie nikną różnice doktrynalne...
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! 
Jaabes

Wyznanie: były Zielonoświątkowiec

Postautor: karneo » 01 sie 2017, 14:51

Biblia to jednak nie księga zakonu, tj. prawa, które ma nas prowadzić w życiu. Ap. Paweł mówi o zakonie jako "dozorcy", który ma nas pilnować aż do przyjścia Chrystusa - Gal. 3, 24 ( Tłumaczenie Biblii warszawskiej oddaje to przez "przewodnika", tłumaczenie ekumeniczne przez "wychowawcę", co jednak nie jest wiernym przekazaniem myśli Pawła). W tym samym liście Paweł mówi o "zakonie Chrystusa"(Gal. 6,2), postępowaniu "według Ducha"(Gal. 5,16).
Biblia zatem ma wskazywać na Chrystusa.
karneo

Wyznanie: luterańskie

Wróć do Biblia bez tajemnic