Homoseksualizm

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Homoseksualizm

Postautor: varpho » 08 wrz 2012, 16:33

Gerhard pisze:Narazie moze sie nie ordynuje. Kwestia czasu. Jednosc w Kosciele rozbita. [ Szwecja ;dobrym; przykladem]

żadna jedność nie została rozbita. :)
z Kościołem Szwecji mamy z oczywistych względów [to samo wyznanie] interkomunię, ich biskupi biorą udział we wprowadzaniu naszych biskupów w urząd itd.

może dla kogoś, kto sobie wyobraża spółkujących podczas nabożeństwa pastorów, jest to trudne do pojęcia, ale naprawdę kwestia stosunku do orientacji seksualnej nie jest dla mnie najbardziej istotną cechą danej wspólnoty, czymś, co decyduje o jedności lub jej braku.
biedny, nędzny, grzeszny - człowiek.
postuluję wprowadzenie religioznawstwa do szkół.
varpho

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: Gerhard » 08 wrz 2012, 20:05

Ot i co prosze liberalnej mlodziezy.
Gerhard

Postautor: Anja01 » 09 wrz 2012, 18:38

Gerhard pisze:Ot i co prosze liberalnej mlodziezy.

Obawiam się, że nie wiem co to znaczy... :?

Niedługo dojdzie do tego, że parafianie zaczną zaglądać pastorom do sypialni sprawdzając czy proboszcz współżyje ze swoją żoną w sposób 'odpowiedni; może zawczasu należy ustalić kanon pozycji dla księdza, żeby na przyszłość wiedział czego mu nie wolno. Parafianie siedząc w ławeczkach i słuchając kazania nie będą się musieli głowić, co też najdroższy pastor porabiał zeszłej nocy w sypialni.
Anja01

Wyznanie: E-A od 29.05.11.

Postautor: Gerhard » 10 wrz 2012, 07:20

Dobry pomysl. Przeciw kamerze w sypialni pastora tez bym nie mial nic przeciw.

Przypominam, że §12.2 i §13.8 regulaminu zabraniają trollowania - mod. Kolejarz.
Gerhard

Postautor: varpho » 10 wrz 2012, 20:13

Gerhard pisze:Dobry pomysl. Przeciw kamerze w sypialni pastora tez bym nie mial nic przeciw.

myślę, że najlepszym domem duchowym byłaby dla Ciebie OJE-R...

Naruszenie §12.2 i §13.4 regulaminu ;) - przyznano ostrzeżenie - mod. Kolejarz
biedny, nędzny, grzeszny - człowiek.
postuluję wprowadzenie religioznawstwa do szkół.
varpho

Postautor: Gerhard » 11 wrz 2012, 07:47

Skad wiesz ze akurat ten. Jako chrzescijanin poszukujacy prawdy uwazam ze skupianie sie na kalwinizmie. Luteranizmie etc. Jest dalece od prawdy. Alfa i Omega jest Chrystus i jego slowo. Gdzies musze przyjmowac komunie choc raz na miesiac wiec szukam odpowiedniego Kosciola myslacego bardziej konserwatywnie. Ewangeliczni Reformowani sa chyba okey. I nie sa w dziale ekumeni.

Bardzo proszę nie robić tutaj offtopów. Iw_H
Gerhard

Postautor: Gerhard » 11 wrz 2012, 11:33

Bardzo prosze. Wiec napewno homosexualizm nie przejdzie w zadnej spolecznosci ktora traktuje Biblie powaznie. Ani tu ani gdzies tam w swiecie tejze samej spolecznosci.
Gerhard

Postautor: lukasmusic » 19 wrz 2012, 09:56

Nie trzeba byc wielkim egzegetą zeby zauważyc, ze Pismo o orientachi homoseksualnej nie mowi nic, ani tez o homoseksualistach. Kto nie wierzy, niech poczyta dosc przystepnie napisany artukul profesora Slawika na ten temat.
lukasmusic

Wyznanie: ewangelik

Postautor: Kolejarz » 19 wrz 2012, 16:30

lukasmusic pisze:Pismo o orientachi homoseksualnej nie mowi nic, ani tez o homoseksualistach.

...i dlatego właśnie jest to temat tak problematyczny i kontrowersyjny - wszelkie "rozstrzygnięcia" w tej sprawie (zarówno pozytywne, jak i negatywne) są niejako "na kredyt" - gdyż są rozumowymi (jak bardzo nam by się to nie podobało) rozwinięciem pewnych (różnie dobranych w zależności od "opcji") innych wątków.
Kolejarz
Administrator

Postautor: Gerhard » 21 wrz 2012, 08:52

Boze dodaj mi sil. Katolicy znaja nawet ten werset 1 Koryntian 6:9:11 i ze Starego T. 3 ksiega Mojsz. 20:13 Ale jak ktos woli opierac swa wiare na filozofi falszywych prorokow tego Swiata to zawsze znajdzie jakis wykret.
Gerhard

PoprzedniaNastępna

Wróć do Etyka i problemy społeczne