Odmienności i mniejszości

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

odmienności i mniejszości

Postautor: Ewa » 04 wrz 2008, 21:01

Kościół jest zgromadzeniem wierzących i społecznością świętych, w których Słowo Boże jest czysto i wiernie nauczane, a Sakramenty Święte są sprawowane i udzielane zgodnie z ustanowieniem Pana Jezusa. Głową Kościoła jest sam Jezus Chrystus, który kieruje Kościołem przez Ducha Świętego.

W tej sytuacj,i to piekło nie chciałoby chyba udzielać gościny Kościołowi.

Poza tym:
STANY PO ŚMIERCI. Zgodnie z nauką Biblii uznajemy tylko dwa stany po śmierci:

niebo (bliskość Boga: "A tak zawsze z Panem będziemy"),
piekło (wieczne oddalenie od Boga: "Idźcie przeklęci w ogień wieczny").
Ewa

Postautor: Roman » 04 wrz 2008, 21:55

Tak jak napisała Ewa;"wieczne oddalenie",a oddalenie to tylko oddalenie ,więc niczego nie przesądzajmy do końca,bo;"U ludzi to rzecz niemożliwa,ale Boga wszystko jest możliwe"(Mat.19,26)
p.s.
Witam po krótkiej przerwie>
Roman

Postautor: varpho » 04 wrz 2008, 21:56

a wieczne to wieczne.
----------
:com napisał, tom napisał:
varpho

Postautor: Roman » 05 wrz 2008, 08:42

Varpho-nasze ludzkie pojmowanie wieczności też ulegało ewolucji.Kiedyś za wieczne uważano kamienie leżące przy drogach,czy słońce wschodzące każdego dnia.Dzisiaj wiemy,że przyjdzie taki czas w którym zgaśnie słońce i wszystkie gwiazdy które widzimy na niebie,a sam czas też różnie płynie,co uświadomił nam Einstein,a więc co by nie powiedzieć o wieczności jest ona na pewno tajemnicza.
Roman

Re: Odmienności i mniejszości

Postautor: Iwo_H » 20 kwie 2009, 12:01

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: sosonowski » 20 sie 2010, 14:52

Nie każda odmienność lub mniejszość może być tolerowana. Tolerancja nie jest bezwarunkowa. Czy tolerowalibyście morderczą sektę ? Pedofilów ? Dla mnie test na tolerancję jest prosty. Jeśli ktoś mi nie szkodzi/nie gorszy to go toleruję. Jak ktoś narusza to, co jest mi niezbędne to go nie toleruję i będę na niego naciskał. Jeśli w ostateczności dojdzie nawet do walki, nie ustąpię. Bo walczę o to, co jest mi niezbędne. Boga stawiam na pierwszym miejscu. Rzeczową dyskusję przyjmuję, ale bluźnierstw nie i nie toleruję tego. Mniejszości toleruję, ale jeśli miałyby dopuszczać się przestępstw to już ich nie toleruję. Nie dlatego że są mniejszością ale dlatego że dopuszczają się przestępstw.
sosonowski

Wyznanie: chrześcijańskie

Postautor: lukasmusic » 08 lut 2012, 15:45

Bardzo nie podoba mi się wtrącanie w tą dyskusję o mniejszościach i odmiennościach "sekst morderczych" i innych. Przedmiotem są tutaj przecież osoby dyskryminowane a nie osoby dyskryminujące ( takie sekty należy tam własnie umieścic - bo dyskryminują)
Upraszam o należyty poziom dyskusji...
lukasmusic

Wyznanie: ewangelik

Postautor: Kolejarz » 09 lut 2012, 17:06

sosonowski pisze:Jeśli ktoś mi nie szkodzi/nie gorszy

ogromna różnica. Szkodzenie jest czymś w miarę obiektywnym, natomiast gorszenie - to już kryterium na wskroś subiektywne.

Można żyć w sposób, który nikomu nie będzie szkodził, natomiast nie da się zagwarantować, że nikogo nie będzie gorszył.
I co jednego będzie gorszyć, drugiego nie, i przeciwnie, zwłaszcza widać to w sprawach religijnych (dla pobożnego katolika gorszące jest nieklękanie przed Panem Jezusem w Hostii Ukrytym, dla pobożnego kalwina gorszące jest klękanie przed opłatkiem), ale i w etycznych również...

lukasmusic pisze:Bardzo nie podoba mi się wtrącanie w tą dyskusję o mniejszościach i odmiennościach "sekst morderczych" i innych.

PS. lukasmusic - sosnowski ma specyficzny, klimatyczny acz osobliwy sposób pisania oraz zupełnie heterodoksyjną, ale przy tym bardzo ciekawą wrażliwość teologiczną, przejrzyj jego wszystkie posty to zobaczysz ;)
Ja nic nieregulaminowego w powyższym jego poście nie znalazłem, a myśl
sosnowski pisze:Mniejszości toleruję, ale jeśli miałyby dopuszczać się przestępstw to już ich nie toleruję. Nie dlatego że są mniejszością ale dlatego że dopuszczają się przestępstw.

jest naprawdę niegłupia (nawet jeżeli wydaje się banalna i nie na temat) - w Szwecji nie postawili tego jasno w ten sposób "na dzień dobry" i już zaczynają mieć kłopoty :(
Kolejarz
Administrator

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: lukasmusic » 20 lut 2012, 11:56

Kolejarzu - opowiedz troche o tych kłopotach Kościoła Szwecji - bo chyba nic mi o takich kłopotach nie wiadomo.
lukasmusic

Wyznanie: ewangelik

Poprzednia

Wróć do Etyka i problemy społeczne