Judaizm i Chrzescianstwo

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Judaizm i Chrzescianstwo

Postautor: kowalskil » 31 gru 2015, 03:38

Oto link do mojej krotkiej notatki:

http://pages.csam.montclair.edu/~kowals ... slenia.htm

Podzil sie nim z kim chcesz.

Ludwik Kowalski
Ludwik Kowalski (zobacz Wikipedia). Oto link do krotkiego zyciorysu:

http://www.twojaeuropa.pl/1829/ludwik-k ... -komunisty

Pisanie go bylo obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizm, i wobec Polski.
kowalskil

Re: Judaizm i Chrzescianstwo

Postautor: Orsetes » 10 sty 2016, 01:30

Całkiem namieszałeś i nie wiem co chciałeś napisać. Jezus przyszedł aby wybawić naród Izraela. Jak jest napisane w starym testamencie, Panna pocznie i porodzi Syna, On zbawi swój lud. Jezus narodził się w narodzie żydowskim, uczniami Jezusa byli Izraelici. Dopiero w Antiochii nazwano wyznawców Chrystusa chrześcijanami, a dokładnie Chrystianami od Chrystusa. Pierwszymi chrześcijanami byli Izraelici, dopiero potem naukę przyjmowali poganie. To dopiero potem chrześcijan wywodzących się z Judaizmu nazwano Judeochrześcijanami, pogan którzy przyjęli chrześcijaństwo nazwano poganochrześcijanami. W Biblii te nazwy nie występują.
Ten sam kod etyczny ma islam. Przyjmują stary testament. Dla nich Jezus Chrystus jest tylko prorokiem. Uznają wiarę w Jednoosobowego Boga. Nie uznaja wiary w Trójosobowego Boga.
Orsetes

Wyznanie: denominacja - brak

Re: Judaizm i Chrzescianstwo

Postautor: Jaabes » 14 lut 2016, 18:46

Chcę zapytać Was jako że w większości nie jesteście wyznawcami religii Rzymskokatolickiej. Czy twierdzenie byłego legendarnego Polskiego papieża, że religia judaistyczna to nasi starsi bracia w wierze, jest poprawne z teologicznego punktu ?
Bo przecież oni nie uznają Jezusa Chrystusa jako Mesjasza !
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! 
Jaabes

Wyznanie: były Zielonoświątkowiec

Wróć do Etyka i problemy społeczne