BOŻE NAKAZY - DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: BOŻE NAKAZY - DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ

Postautor: Apollos » 11 sty 2015, 21:32

Predi pisze:Odpowiedz na to pytanie moze nie jest az tak istotna. Czy Dekalog zostal dany chrzescijanom?

Jeśli masz na myśli moje pytanie to odpowiedź na pytanie czy jesteś doskonale sprawiedliwy jest najważniejsza.
Jeśli jesteś doskonale sprawiedliwy to pójdziesz do nieba jeśli nie to skończysz na zawsze w piekle...
Dzięki Bogu jest możliwość narodzenia się na nowo w Chrystusie i otrzymania za darmo doskonałej Bożej sprawiedliwości...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: pasjans24 » 04 sie 2015, 15:55

Ksiądz w mojej parawii (teraz już św. pamięci) zwykł mówić że nie ważne w co wierzysz, a może nie wierzysz w nic, skąd jesteś itp. , ważne, żebyś był dobrym człowiekiem ;)
chociaż tak to należało by zdefiniować co znaczy "dobrym"
Jeśli doliczymy do tego stary, często uszkodzony szkielet samochodu, który chroni nas w razie wypadku, można dojść do wniosku, że nowe auto oszczędzi nam dużo zachodu. Nie masz pieniędzy?pożyczka samochodowa bez BIK mogą Ci w tym pomóc.
pasjans24

Postautor: Apollos » 18 sie 2015, 20:32

pasjans24 pisze:Ksiądz w mojej parawii (teraz już św. pamięci) zwykł mówić że nie ważne w co wierzysz, a może nie wierzysz w nic, skąd jesteś itp. , ważne, żebyś był dobrym człowiekiem ;)
chociaż tak to należało by zdefiniować co znaczy "dobrym"

W tym wypadku nie ma znaczenia definicja tego co znaczy być dobrym. Tylko jeden człowiek na obliczu ziemi we wszystkich czasach, także tych ,które są przed nami, sprostał Bożej definicji tego jak być dobrym. Pan Jezus jest Bogiem, który stał się człowiekiem i to On jako człowiek wypełnił wszystkie przykazania.
Przeżył swoje życie na ziemi w sposób nieskazitelny i bezgrzeszny a został potraktowany jak najgorszy morderca (5 Mojżeszowa 21:22).
W ten sposób Niewinny został całkowicie utożsamiony z naszym grzechem choć na to nie zasłużył, a my , dzięki Niemu zostaliśmy utożsamieni z Jego sprawiedliwością choć, dla odmiany my na tą sprawiedliwość nie zasłużyliśmy (2 Koryntian 5:21).
Podsumowując :
Ja i Ty i każdy inny człowiek na ziemi poprzez swoje zasługi lub zasługi innych może wylądować tylko w piekle.
Jeśli jednak przyjmiemy zasługi Pana Jezusa za swoje i przyjmiemy z Jego reki i łaski przebaczenie grzechów i Bożą sprawiedliwość jako swoją, dostąpimy zbawienia (Efezjan 2:8,9).
A dobre uczynki do których zachęca nas Pismo Święte mają wynikać z tego że już jesteśmy zbawieni (Efezjan 2:10)...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: miwi » 27 lip 2017, 22:44

Cześć Milena!
Apostoł Jan w 1 Liście w 3 rozdziale napisał:
"21 Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża,
mamy ufność wobec Boga,
22 i o co prosić będziemy,
otrzymamy od Niego,
ponieważ zachowujemy Jego przykazania
i czynimy to, co się Jemu podoba.
23 Przykazanie zaś Jego jest takie,
abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa,
i miłowali się wzajemnie tak,
jak nam nakazał.
24 Kto wypełnia Jego przykazania,
trwa w Bogu, a Bóg w nim;
a to, że trwa On w nas,
poznajemy po Duchu, którego nam dał."
Rozróżnij we własnym sercu w co wierzyć i jak postępować oraz proś o pomoc Ducha Świętego.
Serdecznie pozdrawiam i wspomnę Cię w modlitwie.
miwi

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Poprzednia

Wróć do Biblia bez tajemnic