Różnice w interpretacji Pisma Świętego

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Pytania przed konwersją

Postautor: **** » 05 lut 2009, 00:10

Klaro, nie musisz sie męczyć tłumaczeniem mi,co napisałaś, jeżeli to dla ciebie uciażliwe, doprawdy nie wymagam tego od ciebie....:)

Pytania przed konwersją

Postautor: **** » 05 lut 2009, 00:15

celem doprecyzowania, ja nie jestem konwertytką,więc tym bardziej nie rozumiem te ,,wiec nie płaczcie tak... ale tam...ty wiesz lepiej co napisałaś:)

Pytania przed konwersją

Postautor: Klara » 05 lut 2009, 08:46

****, napisałaś, że tym, którzy odchodzą z KRK do KEA, są stawiane przeszkody w KRK ("czy rzczywiscie tak gładko i bez żadnych ale....."). Moim zdaniem przeszkody nie są takie wielkie, jak twierdzisz. Ci, którzy odeszli z KRK, jakoś odeszli, więc nie przesadzaj.
Nie wiem, jak jest w KEA, kiedy ktoś chce odejść. Czy ksiądz mówi: chcesz iść to idź, ostatecznie wszystkie Kościoły są jednakowe ?
Wg KRK nie wszystkie Kościoły są jednakowe, więc logiczne, że ksiądz tak nie mówi.
Klara

Pytania przed konwersją

Postautor: neonKK » 05 lut 2009, 09:55

Masza:
Neon - ale to jest rewelacyjny tekst - tam masz ciagle odnosniki do Biblii - nauczania z Pisma Św, wystarczy poczytać.
---
Jehowici również mają teksty naszpikowane odnośnikami do Biblii.
A równie dobrze mogę wklejać katolickie teksty "mające ciągle odnośniki do Biblii". I wątpię czy uznasz że są one przez to bardziej prawdziwe.

Masza:
Ale rzeczywiscie - tekst dla kogos z innego wyznania moze byc za długi i nieczytelny.
---
Nie zrozumiałaś?!? No to powtórzę. Protestanccy teolodzy są takim samym autorytetem dla katolika jak dla protestanta katoliccy teolodzy.

Masza:
Mały autorski retusz
1. Biskup Rzymu nie jest nastepcą Chrystusa na ziemi, nie potrzeba takiego zastepstwa, poniewaz Jezus zyje i mamy Pocieszyciela - Ducha Świętego
---
No proszę :-)
Skoro to nie Ty byłaś autorem tamtych tekstów to nie można mówić o autorskim retuszu! To co zrobiłaś to zmiana treści! Uznałaś że tekst napisany przez protestanckich teologów jest za mało protestancki i wymaga poprawek?
neonKK

Pytania przed konwersją

Postautor: **** » 05 lut 2009, 10:19

Klaro, piszesz,że wKRK nie wszystkie kościoły są jednakowe. To w KRk jest więcej kościołów? Dotąd tak wiedziałam o nim że jest jeden.

Pytania przed konwersją

Postautor: neonKK » 05 lut 2009, 10:32

Klaro, piszesz,że wKRK nie wszystkie kościoły są jednakowe.
---
A gdzie i kiedy Klara coś takiego napisała? Możesz podać, zacytować?!?
neonKK

Pytania przed konwersją

Postautor: Klara » 05 lut 2009, 10:36

"Klaro, piszesz,że wKRK nie wszystkie kościoły są jednakowe. To w KRk jest więcej kościołów? Dotąd tak wiedziałam o nim że jest jeden."
Nie w KRK, ale wg (według) KRK.
Klara

Pytania przed konwersją

Postautor: Anonim » 05 lut 2009, 10:52

Jak widać Jarnow użytkownicy forum to dość specyficzni ludzie... skoro na 3 stronach postów trwa burzliwa dyskusja kompletnie NIE NA TEMAT.
Z tym pochówkiem (4 pytanie) bywa różnie, najczęściej jednak są z tym problemy (co innego jeśli jest to cmentarz komunalny), sam znam kilka przypadków odmowy pochówku ewangelik. na cmentarzach RzK (w sumie nie dziwne), zresztą mam dwóch kolegów (katolików) , którym rodzicom odmówiono pochówku bo ... przez ostatnie 15 lat nie byli obecni w domu podczas "kolędy", ostatecznie pochowano ich na cmentarzu ewangelickim (Ps. Obaj planują konwersję).
Jednym zdaniem: bywa różnie.
Anonim

Pytania przed konwersją

Postautor: Klara » 05 lut 2009, 10:56

Na 4 pytanie była już odpowiedź, że zależy od księdza, od miejscowych zwyczajów. Jeżeli w miejscowości jest tylko cmentarz KRK, to ksiądz nie może odmówić nikomu.
Klara

Pytania przed konwersją

Postautor: Masza » 05 lut 2009, 12:56

Oj, neoonKK ;)
wystarczyło troche poczytać ten tekst i wtedy napisać, że jest do niczego, bo Ci nie pasuje. ja czytam katolickie teksty, zeby wrobic sobie zdanie. Jestem częstym gościem na http://www.apologetyka.katolik.pl/
I nie przeraża mnie długośc tekstów. Jak chcesz miec pojecie - musisz poświecic czas i troche poczytać a tak zadajesz pytania i nie wiadomo o co Ci chodzi. Nie ma dyskusji merytorycznej.
Tak ogolnie walkę na argumenty uznaję za stratę czasu. Jak będziesz miał szczere serce i otwarty umysł sam Bóg przekona cię o róznych rzeczach. Ja nie muszę
Mam nadzieję, ze twoje serce jest szczere dla Boga, ze nie jestes typem Marcinkiewicza, tylko twój katolicyzm jest oparty na wierze a nie tylko na przywiązaniu do religii czy tradycji.
W kazdym razie - powodzenia :) Pozdrawiam :)
Masza

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne Kościoły i religie