Ślub w KRK

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

czy jako żona cywilna mogę do komunii?

Postautor: Pat » 21 paź 2008, 19:03

Od początku, cały czas jest to dla mnie oczywiste
+++++++++++++
To ja nie rozumiem skąd Twoje pytania dotyczące Komunii.

Pytam jedynie o to, czy ZAWSZE można.
+++++++++++++++++++
A kto powiedział że 'zawsze" można? Tomskok na samym poczatku tego watku odpowiedział że każdy może przyjąć WÓWCZAS komunię JEŻELI prawdziwie wierzy, żałuje za wszystkie swoje grzechy i jeżeli pragnie Chrystusa. Wtedy przyjmuje Ciało i Krew Pańską na zbawienie, w innym przypadku na sąd. Takie było i jest nauczanie naszych Kosciołów. Jasno wyraża to formuła spowiednia przed świętą Wieczerzą gdy pastor po zwiastowaniu Bożego przebaczenia "ogłasza wszystkim ktorzy nie pokutują i nie nawracają się do Boga, że ich grzechy są im zatrzymane".

Pat

czy jako żona cywilna mogę do komunii?

Postautor: Pat » 21 paź 2008, 19:12

Problem jest wyzwaniem duszpasterskim, który KEA stara się podejmować' itd., czyli wprost mówiąc: niech robi co chce, nikogo to nie obchodzi
+++++++++++++
Skąd taki wniosek? Bo ja nie widze zwiazku z moją wypwowiedzią a dopowiedzianym przez Ciebie wnioskiem. Miałem na myśli konkretne zapisy Pragmatyki słuzbowej.
Pat

Re: Ślub w KRK

Postautor: Iwo_H » 10 mar 2009, 00:13

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Poprzednia

Wróć do Inne Kościoły i religie