Polemiki z katolikami

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Boję się konwersji

Postautor: Elżbieta » 22 kwie 2008, 09:13

Miał rację Rafi, że jesteś zaślepiony i nic do Ciebie nie trafia, a oprócz tego kręcisz bracie ile wlezie
Elżbieta

Boję się konwersji

Postautor: Elżbieta » 22 kwie 2008, 09:20

Serei, wg Ciebie przekłamania powstałe parę wieków wcześniej , stają się niepodważalną prawdą uświęconą tradycją. To nic ,że oryginał mówi co innego?!
Elżbieta

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 22 kwie 2008, 09:48

Widzę że brakuje argumentów więc zaczynamy ataki osobiste?
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 22 kwie 2008, 09:55

A co do Komunii to nie, nie jest to 'opłatek'. Proszę doczytać co to jest transsubstancja i czym się charakteryzuje. Nawet jeśli się temu przeczy.

I jeśli się rzuca w kogoś takie oskarżenia jak oszczerstwa, to proszę je poprzeć, bo ja też mógłbym Cię zwyzywać bez podania podstaw...

A co do Onezym'a. Widzisz cudze błędy a swoich nie? Skandale seksualne były i w kościołach protestanckich i wśród wspólnot niechrześćjańskich, ale fajnie jest powiedzieć że takie chore sytuacje to tylko w KRK. Tylko widzisz, W PRZECIWIEŃSTWIE do wszystkich pozostałych, KRK PRZEPROSIŁ za to co się stało.

Miłej lektury:
http://fisheaters.com/clergysexabuse.html
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Elżbieta » 22 kwie 2008, 10:34

Serei , co nazywasz wyzywaniem? - To ,że mówię, że kręcisz, czy to ,że do Ciebie mówię "bracie" ?
Widzę ,że wg Ciebie ksiądz kupuje w sklepie Ciało Jezusa a nie opłatki .
U nas , jak wspomniałam w czasie Komunii opłatek jest również czymś więcej niż opłatkiem.
Zachowujesz się jak ślepy i głuchy ,nie przyjmujesz niczego co się do Ciebie pisze ,pomijasz to co Tobie niewygodne , milczeniem. Wchodzisz na nasze forum i żądasz poklasku - zapomnij o tym .
Nawiasem mówiąc to co pisze Klara powinieneś bardziej respektować , bo ona powinna być dla Ciebie autorytetem , a nie Ty dla niej, bo ona jest fachowcem a Ty zaledwie amatorem.
Więcej w tej kwestii nie będę się wypowiadać , bo takie dyskusje są jałowe i do niczego nie prowadzą .- Chyba ,że mnie za bardzo ruszy
Elżbieta

Boję się konwersji

Postautor: Justyce » 22 kwie 2008, 11:08

Onezym, dziękuję za dobre słowa. Moje poszukiwania właśnie tak zaowocowały. Jak już mówiłam, odeszłam z KRK parę ładnych lat temu. Moje przyjście do KEA było więc nie tyle efektem odrzucenia nauki KRK, ale odnalezieniem właściwego miejsca po czymś w rodzaju nawrócenia (nie jest to do końca odpowiednia nazwa na tę wewnętrzną przemianę, której w pewnym momencie doświadczyłam, ale na potrzeby dyskusji można to tak nazwać). Byłam pewna, że nie jestem w stanie wrócić do KRK.

"A co do Onezym'a. Widzisz cudze błędy a swoich nie? Skandale seksualne były i w kościołach protestanckich i wśród wspólnot niechrześćjańskich, ale fajnie jest powiedzieć że takie chore sytuacje to tylko w KRK. Tylko widzisz, W PRZECIWIEŃSTWIE do wszystkich pozostałych, KRK PRZEPROSIŁ za to co się stało."

Nie wszędzie, vide ostatni skandalik ze śledztwem dominikanina w tle. Polski KRK nadal tuszuje i tuszował pewne zajścia, pewnego dnia słono za to zapłaci. To zresztą nie tylko problem nadużyć seksualnych. KRK w Polsce ma nadal problem z lustracją księży. Zakonnice jakoś zdążyły to przeprowadzić i okazało się, że na całą Polskę zakonnic-TW było około trzydziestu. Obawiam się, że w przypadku księży wyniki lustracji byłyby przerażające.

"Wybacz, ale opłatek to jest u protestantów. W Kościele przychodzi sam Pan Jezus."

Oj, jak widać, mało wiesz na temat protestantów. Nam nie jest potrzebna transsubstancjacja, żeby wierzyć, że w Komunii realnie obecny jest Chrystus.
Justyce

Boję się konwersji

Postautor: onezym » 22 kwie 2008, 11:23

Serei 2008-04-22 09:55:07
A co do Onezym'a. Widzisz cudze błędy a swoich nie? Skandale seksualne były i w kościołach protestanckich i wśród wspólnot niechrześćjańskich, ale fajnie jest powiedzieć że takie chore sytuacje to tylko w KRK.
Czy ja tak napisałem?!
Czy to aby nie jest projekcja Twoich fobii?!

Wydaje mi się, że jak ktoś odchodzi z katolicyzmu w stronę protestantyzmu, to raczej nie z powodu skandali wśród protestantów, hmm, Serei? A nie mówimy tu zmianie wyznania z ewangelickiego na katolickie... Czytaj, proszę, potem dopiero odpisuj.
----------
onezym
onezym

Boję się konwersji

Postautor: Alina » 22 kwie 2008, 22:00

"Wybacz, ale opłatek to jest u protestantów. W Kościele przychodzi sam Pan Jezus."

Kurcze, a wygląda jak opłatek... ;P
Alina

Boję się konwersji

Postautor: pat » 24 kwie 2008, 00:36

Największy problem ze "skandalami seksualnymi" nie polegał na tym, że się zdarzały - bo to może sie zdarzyć wszędzie i będzie sie zdarzać - ale na tym, że były z premedytacją ukrywane i tuszowane przez biskupów i Watykan. Na tym polega problem w Kościele rzymskokatolickim i o to do Krk można mieć pretensje.
Za "sposób zarządzania" tym problemem zaś Krk raczej nie przeprosił, ani odpowiedzialni za to, nie ponieśli praktycznie żadnych konsekwensji. Żaden z biskupów nie został ukarany, nie została na niego nałożona pokuta. Ukarani zostali jedynie księża (no i wierni płacący na odszkodowania), a nie ci, którzy za działania księży odpowiadali i ktorzy umożliwiali ten haniebny proceder.
----------
pat
pat

Boję się konwersji

Postautor: Roman » 24 kwie 2008, 15:22

No właśnie,gdy największą karą za pedofilię jest przeniesienie do innej parafii to w tym kontekście trudno zrozumieć np.tak nieprzejednane stanowisko w kwestii używania prezerwatyw.Doktryny doktrynami,ale jak zwykle-są równi i równiejsi....NA TYM ŚWIECIE.
Roman

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne Kościoły i religie