Polemiki z katolikami

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 21 kwie 2008, 19:55

Uhuhu, fetysz łaciny? Chciałbym przypomnieć że łacina NADAL jest obowiązującym językiem Kościoła. I NADAL wedłóg prawa kanonicznego domyślnie powinna być Msza po łacinie a w językach narodowych 'tam i w tych częściach w jakich wymaga tego dobro dusz'. Chciałem również zauważyć że Jego ŚwiątobliwośćBenedykt XVI odprawia Msze Święte właśnie w tym języku. Musi jakiś fetyszysta z niego być.

Gwoli ścisłości, również KRR jest ponownie formą normatywną Mszy Świętej od zeszłego roku dla CAŁEGO Kościoła. Znów mój fetysz...

Obrażanie ludzi przyjmujących Komunię na rękę? A gdzie ja przepraszam ich obrażam? Twierdzę jedynie że jest to niegodny sposób przyjęcia, a tezę swoją motywuję pismami biskupów którzy tej formy kategorycznie zabronili na podległych im terenach.

Chwalenie schizmatyków? A gdzie? Proszę mnie zacytować? Fakem natomiast jest, że gdyby nie św.pamięci abp.Lefebvre to bardzo możliwe że dziś powrót nie byłby nawet możliwy. Nie pochwalam ich w tym jak odeszli, ale widzę że położyli niemałe zasługi zachowaniu tradycji.

A co do pobożności, to proszę się ograniczyć z poboznością do tego na co pozwala prawo Kościoła i nie będę mieć zastrzeżeń. Wybacz, ale poganie też mieli swoje 'formy pobożności', jak rozumiem wszystko akceptujemy?
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Rafi » 21 kwie 2008, 20:37

1) tylko rzymskiego
2) tak jak i NOM
3)o, jaki "zapominalski", przypomnę po raz kolejny :"Najczęściej wynika to z własnej pychy (a co ja od księdza jestem gorszy? A co ja nie mogę?), zapominając z kim ma się do czynienia (żywy, obecny Pan Jezus)."
4)"Spotkałeś choć raz księdza tradycjonalistę z FSSP, ICRSP, IBP ?" (przeczytaj kontekst)
5)ty zawężasz prawo do swojej wizji, wybiórczo przebierając w wypowiedziach biskupów i tworzysz z nich "prawo". Jesteś krętacz i kłamca (synonimy szatana)
Faktycznie, trafne :"Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Rafi

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 21 kwie 2008, 21:06

1) W sensie liturgicznym rzymskiego, w sensie prawnym, całego.
2) No dobrze, a jak ma się to do fetyszyzmu?
3) A czy to jest obrażanie? To po prostu szukanie przyczyn.
4) Żarty sobie robisz? Lefebryści to FSSPX, natomiast to co podałem to:
FSSP - Bractwo Kapłańskie Świętego PIOTRA
ICRSP - Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana
IBP - Instytut Dobrego Pasterza
Wszystkie 3 w PEŁNEJ łączności ze Stolicą Apostolską.
5) Ja zawężam prawo? A do licha ciężkiego w jakiej kwestii? Albo gdzie kłamię?
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 21 kwie 2008, 21:14

Pozatym, odnośnie 3ki jeszcze... jak się widzi takie historie jak:
http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/841183.html
to wybacz, ale coś jest nie tak. Może to nie bezpośrednio przykład Komunii na rękę, bo nie za bardzo mam czas szukać teraz a to bylo niedawno.
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Rafi » 21 kwie 2008, 21:16

3) A czy to jest obrażanie? To po prostu szukanie przyczyn.
Krętacz !!!
Rafi

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 21 kwie 2008, 21:32

A ja sądzę że doszukiwanie się jakichś intencji tam gdziee ich nie ma żeby kogoś oczernić jest większym krętactwem. Proszę mi wytłumaczyć z CZEGO moż wynikaćpotrzeba wzięcia Najświętszego Sakramentu do ręki? Tak po ludzku proszę mi wyjaśnić i udowodnić że nie ma w tym podtekstów pychy.
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Elżbieta » 22 kwie 2008, 00:48

Serei, wykręcasz się od odpowiedzi na moje pytania , a raczej pomijasz je głębokim milczeniem

A co do przyjmowania Komunii do ręki , to robicie problemy tam gdzie ich absolutnie nie ma . To ,że ktoś wziął opłatek do ręki - jest godzien potępienia, a nie przeszkadza całemu kościołowi zmienianie treści Pisma Swiętego, postępowanie wbrew nakazom Jezusa Chrystusa, dodawanie rzeczy całkowicie niezgodnychz treścią Biblii.
Elżbieta

Boję się konwersji

Postautor: Serei » 22 kwie 2008, 01:06

Wybacz, ale opłatek to jest u protestantów. W Kościele przychodzi sam Pan Jezus.

A na większość z Twoich zarzutow już na poprzednich stronach odpowiedziałem. I o Komunii pod jedną postacią i o Matce Bożej i o kulcie świętych. To już było. Generalnie w razie wątpliwości proszę zerknąć na fisheaters.com, dział "For protestants".
Serei

Boję się konwersji

Postautor: Klara » 22 kwie 2008, 08:38

"Proszę mi wytłumaczyć z CZEGO moż wynikaćpotrzeba wzięcia Najświętszego Sakramentu do ręki?"
Z tego samego, co potrzeba przyjęcia Najświętszego Sakramentu do ust. Ma rację Elżbieta: "A co do przyjmowania Komunii do ręki , to robicie problemy tam gdzie ich absolutnie nie ma". Zajmujesz się nie tym, co istotne. BXVI powiedział, że pełne czci przyjęcie na rękę jest dopuszczalne, a Ty ciągle masz problem.
Klara

Boję się konwersji

Postautor: Elżbieta » 22 kwie 2008, 09:10

Serei
2008-04-22 01:06:45 Wybacz, ale opłatek to jest u protestantów. W Kościele przychodzi sam Pan Jezus.

Nie zmienia to faktu ,że jest to opłatek.
U nas jak to powiedział pewien mądry ksiądz w czasie Komunii jest również sam Pan Jezus - jest to rzeczywistość niematerialna
Elżbieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne Kościoły i religie