Rozmowy na temat katolicyzmu

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Rozmowy na temat katolicyzmu

Postautor: Iwo_H » 21 kwie 2009, 20:59

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: Leann » 27 cze 2009, 18:24

Ja widzę że zamiast konkretnych dyskusji to ludzie wypisuja to swoje herezje :|
Leann

Postautor: nika » 09 lip 2009, 23:03

Leann pisze:Ja widzę że zamiast konkretnych dyskusji to ludzie wypisuja to swoje herezje :|

Bo tak naprawdę to chyba mało wiemy na temat katolicyzmu :roll:. Tak mi się przynajmniej wydaje ;). Coś gdzieś się zobaczy, coś gdzieś usłyszy, opatrznie zinterpretuje etc. A poza tym katolicyzm jako taki utożsamiany jest przede wszystkim z najpopularniejszym w Polsce kościołem KRK ;).
nika

Wyznanie: ewangelickie

Postautor: Leann » 10 lip 2009, 09:25

nika pisze: Bo tak naprawdę to chyba mało wiemy na temat katolicyzmu :roll:. Tak mi się przynajmniej wydaje ;). Coś gdzieś się zobaczy, coś gdzieś usłyszy, opatrznie zinterpretuje etc. A poza tym katolicyzm jako taki utożsamiany jest przede wszystkim z najpopularniejszym w Polsce kościołem KRK ;).

To raczej katolicy bardzo mało wiedzą na temat eewangelików. A KRK i katolicyzm często jest utożsamiany z samym Chrześcijaństwem- że niby oni mają monopol na bycie Chrześcijanami.
Leann

Postautor: nika » 10 lip 2009, 18:09

Leann pisze:To raczej katolicy bardzo mało wiedzą na temat eewangelików. A KRK i katolicyzm często jest utożsamiany z samym Chrześcijaństwem- że niby oni mają monopol na bycie Chrześcijanami.

To fakt - katolicy na temat ewangelicyzmu wiedzą bardzo mało albo nic ;).
Co do drugiej części zdania to, to właśnie miałam na myśli tylko mało precyzyjnie się wyraziłam :roll: - sorry :mrgreen:
nika

Wyznanie: ewangelickie

Postautor: merli-marlą 68 » 10 lip 2009, 19:42

Macie rację,że nic nie wiedzą,bo skąd?Chciałam sobie kupić w księgarni jakąkolwiek książkę o protestantyzmie(jestem starej daty,jeśli chodzi o książki-wolę te papierowe;)))) .Obleciałam 3 empiki i 3 zwykłe,ale dość duże księgarnie-w żadnej nie natknęłam się na poszukiwane przeze mnie książki. Są tylko wydania encyklopedyczne o religiach świata,które zawierają wiadomości o protestantyzmie,brakuje natomiast wydań monograficznych.
merli-marlą 68

Wyznanie: w przyszłości KEA

Postautor: tempus_fugit » 10 lip 2009, 20:10

jeśli jeszcze nie znalazłaś nic ciekawego może spróbuj zamówić przez internet... tu powinnaś znaleźć coś dla siebie http://www.augustana.pl/
ja też kiedyś szukałam info na temat protestantyzmu jako takiego i jedyne co można znaleźć to w internecie mnóstwo nierzetelnych informacji; na szczęście w krakowie jest księgarnia przy parafii KEA i tam kupiłam sobie to co mnie interesowało;)
a co do wiedzy na temat religii moge powiedzieć tyle co wiem z własnych obserwacji że często wiedza katolików na temat ich własnego wyznania jest mocno powierzchowna, a wszystko co nie jest krk to sekty... uprzedzam nie wmówię o wszystkich, ale o tych osobach które znam i z którymi kiedyś rozmawiałam na temat wiary...
martwa dusza w krk; nieformalnie w KEA
tempus_fugit

Wyznanie: w drodze do KEA (formalnie KRK)

Postautor: Karpov » 31 paź 2009, 01:08

http://wyborcza.pl/1,75480,7117261,Dobr ... iezem.html

Ciekawy artykuł o wizycie Benedykta XVI w Czechach. Daje dużo do myślenia o tym kraju...
Karpov

Postautor: herbi91 » 19 gru 2009, 19:12

katolicy są coraz bliżej stworzenia kolejnego bożka
http://www.tvn24.pl/-1,1634399,0,1,najs ... omosc.html

zacytuje jedną z wypowiedzi pod newsem:
"Teraz, kiedy Papież złożył swój podpis, Bóg może złożyć także i swój podpis."
herbi91

Postautor: konwertyta 2 » 20 gru 2009, 07:39

Po drugiej pilgżymce JP:2 a działo się to w Krakowie prz ejrzalem na oczy i UPAMIĘTALEM sie i wypisalem się z tej organizacji ,wi erni KK już nie mają Trójcy Św. oni wieżą w Szuścce bo doszedł jp;2 łojciec R i Maryja.Nic się nie martwcie,za pare lat w Rzymie zasiądzie Czarnoskóry i w Polsce będą wierzyć w "woodu".kończąc cyt.Łk.1:78-79.Jestem zasmucony sytuacją w KE-A.Pozdrowienia z dalekiej diaspory.
konwertyta 2

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne Kościoły i religie