Protestant w kościele katolickim

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Luteranin w kościeke katolickim

Postautor: likaon » 05 gru 2008, 10:17

karpov, można spojrzeć na to tak. jeśli dana ceremonia jest połączona z mszą, to w mszy nie uczestniczę, przyłączam się dopiero później. jeśli jest to np. ślub, to wychodzę po ceremoni zaślubin. nawet ładnie to wygląda. jeśli już z jakichś powodów w mszy uczestniczyć muszę, w co nie wierzę, to uczestniczę tylko w liturgii słowa. wyjście przed końcem mszy może się zdarzyć nawet najlepszemu katolikowi, choćby z powodów zdrowotnych. można też przez cały czas stać w końcu kościoła, ale to trochę takie na siłę. karpov, pismo uczy, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju (por. łuk: 4,24), dlatego warto wyluzować, jeśli jest to uroczystość rodzinna. pozdrawiam
likaon

Postautor: Pat » 05 gru 2008, 14:06

To oczywiście rzecz osobista, lecz nie podzialam awersji likaona do rzymskiej mszy. Jesli nie mam innego rozwiazania to bywam i na rzymskiej mszy - to co jest problematyczne, to fakt braku zaproszenia do Komunii. Jednak na świecie wiele rzymskokatolickich Kościołów nie przejmuje się pogrózkami Watykanu i zaprasza wszystkich do udziału w Wieczerzy.

Uwielbiam mariawicką mszę, zdarza mi się czasami bywać, a tu przynajmniej jest między naszymi Kościołami interkomunia.
Pat

Postautor: Kamil » 05 gru 2008, 14:48

też lubie mszę mariawicką:)
----------
kamil
Kamil

Postautor: Kamil » 05 gru 2008, 21:25

Mariawityzm to starokatolickie wyznanie czystopolkie:)

www.mariawita.pl :)

ps dawno już nei byłem u mariawitów;(
----------
kamil
Kamil

Postautor: Roman » 13 gru 2008, 00:46

Zdarza mi się kilka razy w roku być w KRK.Powody są okazjonalne.Zachowuję się ,jako gość,z szacunkiem dla Gospodarzy.Moje uczestnictwo jest bierne,acz wewnętrznie się modlę,a więc nie jest to uczestnictwo tak całkowicie bierne.Bywałem i bywam(choć ostatnio nieczęsto)w świątyniach różnych wyznań,a nawet religii.Zawsze przy takich okazjach mam głębokie poczucie własnej tożsamości wyznaniowej,które wypływa gdzieś z wnętrza i jednocześnie głęboki szacunek dla innych wyznań i religii.W każdej religii,wyznaniu,wierzeniu jest sfera sacrum i być może w tej sferze powinniśmy szukać porozumienia z inaczej wierzącymi.Mam na myśli nie tylko inne wyznania,ale też inne religie i wierzenia.Tworzenie harmonijnych i relacji między religiami to moim zdaniem jedynie właściwa droga do jedności.Jedność w różnorodności.....
Roman

Re: Protestant w kościele katolickim

Postautor: Iwo_H » 21 kwie 2009, 21:17

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Poprzednia

Wróć do Inne Kościoły i religie