Pytania o Prawdziwą Religie Chrześcijańską

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Pytania o Prawdziwą Religie Chrześcijańską

Postautor: wertyt » 26 paź 2014, 13:48

Jak w temacie pytania o Prawadziwe Chrześcijaństwo.Odpowiem na każde pytanie.
Wyznaje prawdziwą religie chrześcijańską-http://urologiak.blogspot.com/ tą którą nauczał Jezus Chrystus-Pan i Bóg i zbawiciel i brat i nauczyciel.
wertyt

Wyznanie: Chrześcijańtwo

Re: Pytania o Prawdziwą Religie Chrześcijańską

Postautor: Orsetes » 26 paź 2014, 20:47

Może należałoby nadać tytuł "Pytania o prawdziwy kościół chrześcijański".
Orsetes

Wyznanie: denominacja - brak

Postautor: wertyt » 28 paź 2014, 12:08

Orsetes pisze:Może należałoby nadać tytuł "Pytania o prawdziwy kościół chrześcijański".

Jedno i drugie może być,ale kościół to dopiero po legalizacji,jakieś pytania odnośnie PRCH(Prawdziwej Religii Chrześcijańskiej) chętnie odpowiem?
Wyznaje prawdziwą religie chrześcijańską-http://urologiak.blogspot.com/ tą którą nauczał Jezus Chrystus-Pan i Bóg i zbawiciel i brat i nauczyciel.
wertyt

Postautor: Apollos » 02 lis 2014, 22:04

wertyt pisze:
Orsetes pisze:Może należałoby nadać tytuł "Pytania o prawdziwy kościół chrześcijański".

Jedno i drugie może być,ale kościół to dopiero po legalizacji,jakieś pytania odnośnie PRCH(Prawdziwej Religii Chrześcijańskiej) chętnie odpowiem?

Nie ma czegoś takiego jak prawdziwa religia chrześcijańska, a prawdziwy kościół chrześcijański to nie jakaś konkretna denominacja czy wyznanie czy też religia.
Prawdziwy kościół to Ciało Pana Jezusa którym są wszyscy narodzeni z Ducha wierzący, bez względu na to gdzie aktualnie się spotykają.
Jeśli narodziłeś się na nowo to jesteś częścią Kościoła jeśli nie to bez względu na to w jakiej jesteś denominacji i tak jesteś poza Kościołem...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: wertyt » 04 lis 2014, 11:49

Apollos pisze:
wertyt pisze:

Nie ma czegoś takiego jak prawdziwa religia chrześcijańska, a prawdziwy kościół chrześcijański to nie jakaś konkretna denominacja czy wyznanie czy też religia.
Prawdziwy kościół to Ciało Pana Jezusa którym są wszyscy narodzeni z Ducha wierzący, bez względu na to gdzie aktualnie się spotykają.
Jeśli narodziłeś się na nowo to jesteś częścią Kościoła jeśli nie to bez względu na to w jakiej jesteś denominacji i tak jesteś poza Kościołem...

Apollosie mylisz się jest Prawdziwa Religia Chrześcijańska a ja ja wyznaje,najbliższy prawdy jest Kościół Katolicki.Dzisiejsze Chrześcijaństwo jest oparte na kłamstwie Apostołów,prch(prawdziwa religia chrześcijańska) czyli chrześcijańska jest politeistyczna z ciagle przygotowanej ale juz w dużej części zrobionej Prawdziwej Świetej Ewangelii o Jezusie Chrystusie(jej powstanie bylo koniecznością albowiem te cztery ewangelie kłamią,wazny fragment tego nie ma w czterech ewangeliach):"Jezus poszedł z uczniami pod Tabor i kazał czuwać i wziął ze sobą troje uczniów
Piotra,Jakuba i Jana. Poszli na górę Tabor rozłożyli namioty i usnęli, a kiedy się obudzili ujrzeli Jezusa przemienionego był w białych lśniących szatach a obok niego Mojżesz i Eliasz i Zeus i Posejdon i Apollo. Zeus powiedział że jest zastępcom Trójnajwyższego na którego składają się Ojciec i Syn a Syn to Jezus Chrystus
i Duch Święty i Bogami są jeszcze Atena,Hades,Persefona,Apollo,Posejdon,Dionizos
Ares,Hefajstos,Hestia,Afrodyta,Hermes,Demeter,Artemida,"Hefajstos.Szymon,Jakub,Jan,skłamali i nie powiedzieli wszystkiego na temat tych wydarzeń w czasie przemienienia a w cytacie jest prawda to samo z chrztem.Jezus ponoć kazał chrzcic w imie Ojca i Syna i Ducha Świetego a naprawdę kazał(Prawdziwa Świeta Ewangelia o Jezusie Chrystusie: "nakazał nauczać wszystkie narody co przekazał uczniom i chrzcić w imię Trójnajwyzszego Jahwe czyli Ojca i Syna i Ducha Świętego,i innych Bogów: Zeusa,Hery,Posejdona,Hadesa,Persefony,Demeter,Artemidy,Apollo,Afrodyty,Dionizosa,Aresa,Hefajstosa,Hermesa,Ateny,Hestii."Tego nie ma w czterech ewangeliach miedzy innymi dlatego to się nazywa PRCH(Prawdziwa Religia Chrześcijańska)
wertyt

Postautor: Iwo_H » 04 lis 2014, 21:34

Żeby nikt nie miał wątpliwości chciałam napisać, że poglądy jakie przedstawia tutaj Wertyt są jego prywatnymi przekonaniami i nie mają nic wspólnego z doktryną chrześcijańską. Chrześcijanie (tak ewangelicy jak i katolicy) wierzą w jednego Boga, a konkretnie Trójjedynego Bóga (jeden Bóg występuje w trzech postaciach) - Bóg Ojciec, Syn Jezus Chrystus i Duch Święty. Nie jest to 3 Bogów, ale jeden Bóg który objawił się światu na 3 różne sposoby. Podobnie jak H2O bez względu na to czy jest pod postacią wody, lodu czy pary wodnej nadal pozostaje jedną substancją o składzie chemicznym H2O.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: wertyt » 05 lis 2014, 14:53

Iwo_H pisze:Żeby nikt nie miał wątpliwości chciałam napisać, że poglądy jakie przedstawia tutaj Wertyt są jego prywatnymi przekonaniami i nie mają nic wspólnego z doktryną chrześcijańską. Chrześcijanie (tak ewangelicy jak i katolicy) wierzą w jednego Boga, a konkretnie Trójjedynego Bóga (jeden Bóg występuje w trzech postaciach) - Bóg Ojciec, Syn Jezus Chrystus i Duch Święty. Nie jest to 3 Bogów, ale jeden Bóg który objawił się światu na 3 różne sposoby. Podobnie jak H2O bez względu na to czy jest pod postacią wody, lodu czy pary wodnej nadal pozostaje jedną substancją o składzie chemicznym H2O.

Ja wierzę że:

Przed czasem istniał Trójnajwyższy czyli Jahwe czyli Ojciec,Syn,Duch Święty który stworzył świat razem z bogami.Jahwe interweniował w świat do momentu pojawienia się swojego syna Jezusa Chrystusa czyli drugiej osoby trójnajwyższego boga który został ukrzyżowany za wszystkich i zmartwychwstał opracowuje prawdziwą ewangelie o nim.A bogowie to:

Trójnajwyższy,potem Zeus wraz z Herą potem Posejdon potem Hades i Persefona,Demeter potem Artemida potem Apollo potem Afrodyta potem Dionizos potem Ares potem Hefajstos potem Hermes potem Atena.

I jeszcze o Przenanjświętszej Trójcy:

Trójca Święta(Przenajświętsza) to doskonały związek trzech osób Ojca i Syna i Ducha Świętego,Ojciec istniał przed czasem potym został z niego zrodzony Syn(Słowo) dla kturego wszystko zostało stworzone jest współistotny Ojcu narodził się na Ziemi,przyjął ciało z Maryi dziewicy(ŚWM,Świętej Maryi) ukrzyżowany za wszystkich zstąpił do piekieł ożywił swoje własne martwe ciało kazał chrzcić w imię Trójnajwyzszego Jahwe czyli Ojca i Syna i Ducha Świętego i innych Bogów:Zeusa,Hery,Posejdona,Hadesa,Persefony,Demeter,
Artemidy,Apollo,Afrodyty,Dionizosa,Aresa,Hefajstosa,Hermesa,Ateny,Hesti.amen.
Na górze Przemienia czyli Tabor gdzie oprócz przemienionego Jezusa byli objawieni św.Mojżesz i św.Eliasz byli normalnie trzech Bogów Apollo,Zeus,Posejdon, a Zeus wymienił wszystkich Bogów. Duch Święty pochodzi od Ojca i jest pociesz1ycielem obrońcą i tym podobne. Ta Trójca Święta jest unią trzech osób Boskich ich doskonałą jednością te osoby doskonale się miłują,razem jako jeden Najwyższy Bóg nazywa się Jahwe Trójnajwyższy. Doskonała jedność może się rozpaść.

Podczas Liturgi Eucharystycznej/Mszy(Pod moim przewodnictwem dodaje się do nazwy dodaje Pontyfikalna) są slowa ustanowienia i odbywa sie konsekracja a msza i komunia to:Msza lub Liturgia Eucharystyczna jest powtórzeniem ofiary Golgoty w sposób bezkrwawy, a w sakramencie komuni świętej Chrystus jest obecny swoim ciałem i krwią wspólnie z chlebem i wodą(lub winem).
wertyt

Wróć do Inne Kościoły i religie