Cuda Eucharystyczne Kościoła Rzymsko Katolickiego

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Cuda Eucharystyczne Kościoła rzymsko katolickiego

Postautor: odwiedzająca » 07 lis 2007, 13:24

Całego tego forum wyniosłam tyle że katolicy są be a ewangelicy lalu...
Jestem ewangeliczką, ale bardzo mnie denerwuje jak ktoś najeżdża na katolików... każdy człowiek jest inny więc nie można określać kogoś po tym w jakim kościele się znajduje...
Czesiek napisał: "dziękuję Ci Boże że mnie z tej ciemności wydostałeś"... znam wierzących katolików...wierzących nie z nazwy...to chyba o czymś świadczy...
Ale nie o tym chciałam pisać. Zastanawia mnie jedem fragment z Biblii z Ew.Marka16;17-18: "A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaśc będą, a ci wyzdrowieją."- to cuda...tak mi się wydaje...
Nie mówię że wszystko co się dzieje jest prawdziwe, bo wiele (choćby przez was opisanych wyd) mnie śmieszy a czasem nawet bulwersuje... chodzi mi po prostu o to że nie można przekreślać wszystkiego...
Racja że jeśli by się chciało zastanawiać które cuda są prawdziwe a które nie to można by było zwariować ale nie przyjmujmy że wszystko to jest fałsz...
Zgadzam się z katolikiem,
szatan chce byśmy w Boże i jego cuda nie wierzyli...bo wtedy powstają spory, kłótnie, ITD. a jemu o to właśnie chodzi...
Tak już na koniec chce powiedzieć że w moim życiu co chwile dzieją się cuda i wiem że to działanie Boga:)
pozdrawiam wszystkich

Kocham Boga i ucze się, nikt nie mówił że będzie łatwo...
odwiedzająca

Postautor: TOMASZ32 » 21 lis 2007, 06:29

Czy to co nie da się pojać naszymi mózgownicami musi byc fałszem? Czyż Bóg nie działa w każdym czasie?
Zarówno cuda Eucharystyczne jak i te wszystkie znaki w postaci niegnijacych ciał świetych, zapachów, bilokacji, lewitacji, stygmatów trzeba przyjmować zgodnie z tym, co przekazuje nam Kościół. On to bada prawdziwość tych zjawisk, z akceptacją niektórych się powstrzymuje, ale nie odrzuca niczego jako fałsz. Po prostu wszystko musi zostać właściwie zbadane, aby wykluczyć wszelkie mozliwości fałszywych zjawisk wywołanych sztucznie.

Prawdziwe zjawiska zawsze będa miały specyficzna atmosferę oraz będą posiadały znaki nadprzyrodzoności czyli znaki, których nie da się od tak wyjaśnić na ludzki rozum.
Zauważcie, że ciało ojca Pio także nie uległo rozkładowi.

Bądźcie poważni. Szatan rzeczywiście posługuje się róznymi znakami nadprzyrodzonymi, ale wątpię w to, aby spawiał, że ciała nie ulegają rozkładowi. Są cuda, których szatan nie jest w stanie uczynić, cuda, które są tylko dziełem Boga.

Pozdrawiam
----------
TOMASZ32
TOMASZ32

Postautor: odwiedzająca » 21 lis 2007, 15:29

Tomasz32 napisał "Bądźcie poważni. Szatan rzeczywiście posługuje się róznymi znakami nadprzyrodzonymi, ale wątpię w to, aby spawiał, że ciała nie ulegają rozkładowi. Są cuda, których szatan nie jest w stanie uczynić, cuda, które są tylko dziełem Boga."
...a skąd wiesz że akurat to może TYLKO Bóg?...
Szatan ma ogromną moc, nie większą jednak od Boga, ale nie byłabym taka pewna że nie potrafi takich rzeczy...
Doreen Irvine w książce"Byłam czarownicą" opisuje autentyczne i niewyobrażalne wyd.,które działy sie za sprawą szatana( czyta sie to jak jakąś bajke o czarodziejkach... )

Tak sie tylko zastanawiam nad twoją wypowiedzią...
odwiedzająca

Postautor: Anonim 22 » 21 lis 2007, 15:39

Ciała nie poddające się procesowi rozkładu występują jako relikwie nie tylko w religii katolickiej ale także w buddyzmie, itd. Więc to nic szczególnego.

Poza tym trzeba patrzeć na to jakie owoce przynoszą tego typu "cuda". Modlitwa do zmarłych, kult relikwii, bałwanów, pielgrzymki do świętych miejsc i cudownych obrazów. A to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i jest jego jawnym zaprzeczeniem.

Ps. Ostatnio przepytywałem moich znajomych katolików jaka to religia czci mumię wożąc ją z miejsca na miejsce, urządzając przy niej modlitwy i czuwania. Żaden nie wiedział że mówię religii katolickiej :

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4618805.html
Anonim 22

Postautor: anonim » 21 lis 2007, 19:24

Jak widzę anonimy często miewają to samo zdanie o różnych sprawach. :-)
Pozdrowionka
----------
anonim
anonim

Postautor: paulina_m » 30 lis 2007, 23:39

"Poza tym trzeba patrzeć na to jakie owoce przynoszą tego typu "cuda". Modlitwa do zmarłych, kult relikwii, bałwanów, pielgrzymki do świętych miejsc i cudownych obrazów. A to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i jest jego jawnym zaprzeczeniem."

Cuda takie mogą przynosić również i inne owoce, takie jak zaufanie Bogu i przypomnienie o Bogu. Wszystko zależy od właściwej interpretacji. Nie uważam, że wszystkie cuda zatwierdzone przez KRK są fałszywe, należy tylko bez uprzedzeń je zbadać i przede wszystkim wyciągnąć właściwy wniosek: Zaufaj Bogu. Bóg działa na wielu płaszczyznach!
paulina_m

Postautor: katolik » 02 sty 2008, 21:18

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/lanciano.html

do jakiej zguby prowadzą nauki sfrustrowanego Martina Luthra. Jeden człowiek i grupa ludzi, z którą zapoczątkował Reformację, tak dał uwieźć wielu wiernych, którzy pozostawali w komunii z nieprzerwanie trwającym od czasów Chrystusowych Kościołem Powszechnym, że nawet widoczne znaki pozostają wciąż widoczne dla wielu zagubionych.
Myślę też ewangelicy, że wasze nastawienie do cudów, którymi nasz Pan Jezus Chrystus umacnia Swój Kościół i utwierdza w wierze, wynika nie tyle z nienawiści i sceptycyzmu i waszego pojmowania wiary w sposób uproszczony, nazbyt ludzki(tj. wszystko staracie się zmieścić w rozum, logikę...), lecz z niewiedzy...
Wiara czyni cuda!
katolik

Postautor: katolik » 02 sty 2008, 21:19

miało być: "że nawet widoczne znaki pozostają wciąż niewidoczne dla wielu zagubionych";

poprawiam się, żeby ktoś się nie czepiał
katolik

Postautor: Jerzy » 02 sty 2008, 22:19

No tak, Luter i pewna grupa to zrobili wszystko. Hmm, a zainteresuj się kondycja i powszechnym nauczaniem ówczesnego KRK, przemieszaniem z władza świecka, podatkami itd itp. Luter nic nie zapoczątkował, wręcz postępował wg ówczesnych kanonów. A że raz dotrzymano listów żelaznych (z resztą tylko dzięki temu, ze nie wiadomo było kto zostanie cesarzem) to cały proces nabrał rozpędu.

Co do niewiedzy, to właśnie Luter zapoczątkował cos, co można nazwać teologią.

Jezus załozył jeden Kosciół. Kto założył gminy rzymskie nie wiadomo (na pewno nie Paweł i nie Piotr i nie żaden znany Pawłowi apostoł czy kaznodzieja)
I proszę o zainteresowanie np. cudami u prawosławnych. Cud Świętego Ognia jest cykliczny i weryfikowalny.
Szczegóły tutaj:
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 324878.htm
Jerzy

Postautor: Elżbieta » 03 sty 2008, 01:28

Wiesz co Katoliku, odnoszę wrażenie, że gdybyś zaczął tak gorliwie jak sfrustrowany Marcin Luter poszukiwać Boga i tak gorliwie czytał Pismo Święte i zastanawiał się nad przeczytanym tekstem - to z pewnością zaczął byś inaczej mówić na tym forum i miał byś inne zdanie na temat wielu spraw. Przemawia przez Ciebie ślepa nienawiść do ewangelików , przychodzisz na nasze forum i nam ubliżasz, a przecież w ogóle nas nie znasz, nie znasz naszej nauki nie wiesz czym się kierujemy - zastanów się nad tym
Serdecznie pozdrawiam.
Elżbieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne Kościoły i religie