Ewangelicyzm? Nigdy!

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Ewangelicyzm? Nigdy!

Postautor: jagna » 29 maja 2011, 17:05

Jak donosi portal ekumenizm.pl : Teolog katolicki i współautor książki "Zostać ewangelikiem? Nigdy!" (dosł. ?Evangelisch? Never!?) zdecydował się na wystąpienie z Kościoła rzymskokatolickiego i przejście do ewangelickiego ? informuje serwis idea. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zostanie podczas nabożeństwa w ewangelickim kościele św. Augustyna przyjęty do Kościoła.

Kolejny dowód na to, że ludzkie plany i przekonania pękają jak bańka mydlana, kiedy pojawia się głos Boga :)
"Bo miałem ambicję stworzyć taką rezolutną rasę, a wyście to tak po ludzku, po ludzku... spartolili"
jagna

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Ewangelicyzm? Nigdy!

Postautor: Anja01 » 29 maja 2011, 19:10

A czy możesz nam, proszę, powiedzieć czemu do tej pory był takim przeciwnikiem ewangelicyzmu?
Anja01

Wyznanie: E-A od 29.05.11.

Postautor: jagna » 29 maja 2011, 23:55

Nie wiem, po prostu katolikiem był i twierdził, że nigdy nie będzie ewangelikiem;) Ja też twierdzę teraz, że nigdy nie będę prawosławna, ale nie jestem przeciwnikiem prawosławia. Tu całość: http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 320253.htm
"Bo miałem ambicję stworzyć taką rezolutną rasę, a wyście to tak po ludzku, po ludzku... spartolili"
jagna

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: macjan » 06 cze 2011, 21:51

Eeee, to nie do końca tak, tytuł tej książki jest z przymrużeniem oka, podobnie jak całą książka. Miałem ostatnio okazję ją przekartkować i przeczytać tył okładki. Książka opisuje stereotypy, z jakimi katolicy w Niemczech postrzegają oba wyznania.

Trochę mnie śmieszy szum wokół tej sprawy, bo to oznacza, że ludzie wyciągają daleko idące wnioski z samego tytułu.
macjan

Wyznanie: luterańskie

Postautor: Sarka345 » 23 sie 2018, 15:09

Nie znam tej książki ale tytuł jest zaskakujący, zaciekawił mnie..muszę ją przeczytać.
Sarka345

Wróć do Inne Kościoły i religie