Walentynki

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Walentynki

Postautor: xerex » 14 lut 2009, 09:52

W a l e n t y n k i
Świat jest piękny. Ludzie chcę się kochać. Chcą sobie okazywać uczucie. Kiedy jest coraz wiecej nieśmiałych, samotnych (przepraszam -dziś mówi się- singli). Mamy oto okazję, aby wykorzystać ten dzień i to co nie umiemy powiedzieć wprost, dziś możemy powiedzieć "pod płaszczykiem" walentynkowych życzeń.
Czy walentynki są dla Was okazja do powiedzenia czegoś miłego drugiej osobie czy też z ponurą miną oceniacie to jako "pogański obyczaj" ?
----------
Walenty
xerex

W a l e n t y n k i

Postautor: Elżbieta » 14 lut 2009, 10:56

to rzeczywiście nie jest rodzimy zwyczaj, ale muszę powiedzieć, że bardzo sympatyczny.Jednak uważam, że uśmiech i dobre słowo powinny gościć u nas każdego dnia. :))
  • komunikator: GG 11365694
Elżbieta

W a l e n t y n k i

Postautor: qwerty » 14 lut 2009, 13:58

Tak jak Mikołaj, tak i Walenty, Święty czy nie święty nie ma nic wspólnego z konkretnym dniem ani ze sposobem jego obchodzenia. Ludzie chcą mieć jakieś pozytywne doznania i dlatego tak chętnie w tym uczestniczą. Na Zachodzie, a szczegolnie w USA, gdzie to święto jest bardzo popularne ma ono inny charakter niż w Polsce. U nas zrobiło sie to święto, gdzie chłopak (częściej) daje swojej dziewczynie jakiś prezent. Na Zachodzie nie jest to skierowane do osoby z którą jesteśmy zwiazani uczuciowo, ale do różnych bliskich i znajomych. Wiemy, że w USA ludzie na codzień do siebie uśmiechają się. Jeżeli ktoś tego nie robi to na ogół pochodzi z Polski. Niestety. Życzliwi żyją dłużej. Jeżeli na razie sprawia nam to kłopot to zdobędzmy sie na jeden dzień w roku. Potem będzie łatwiej.
qwerty

W a l e n t y n k i

Postautor: tomskrok » 15 lut 2009, 00:06

Ja akurat powysyłałem kilak walentynek i tez otrzymałem. Nawet od znajomej z KER, pięknej kalwinki. Jeśli chodzi o zwyczaj mi nie przeszkadza wywód tego zwyczaju, a wręcz raduje sie tym,ze mogę kupić wielkie serducho mej ukochanej i wziąć drabinę i zaśpiewać z serduchem pod oknem
  • komunikator: 8114119
----------
tomasz
tomskrok

W a l e n t y n k i

Postautor: Kolejarz » 17 lut 2009, 20:56

ciekawe stanowisko ogłosiła RCP ;-)
Kolejarz

Re: W a l e n t y n k i

Postautor: Iwo_H » 21 kwie 2009, 20:43

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Wróć do Light topic