Samotnośc w Święta

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Samotnośc w Święta

Postautor: Elżbieta » 14 sty 2010, 22:41

Przyszedł mi do głowy pomysł, ale dotyczący tych, którzy mają internet. Co byście powiedzieli, gdyby w święta spotykać się na czacie tu w DFE. Wydaje mi się, że samotność by nie była tak bardzo dotkliwa.
Elżbieta

Postautor: konwertyta 2 » 15 sty 2010, 12:26

W które święta? Trzeba ustalić z 2,3 tematy aby się "niepozabijać"jak to było przed miesiącem.Samotna czujesz się w święta? szkoda już jestem zajęty.Pamiętam o wiośnie.
konwertyta 2

Postautor: Elżbieta » 15 sty 2010, 18:12

Są takie dwa święta, kiedy człowiekowi mocno doskwiera samotność i kiedy najchętniej siedziałby otoczony rodziną : Boże Narodzenie i Wielkanoc. Wielki Piątek najchętniej spędzam sama.
Elżbieta

Postautor: Iwo_H » 15 sty 2010, 19:46

Dobrym rozwiązaniem dla samotnych jest wybrać się na jakiś turnus świąteczne do któregoś z naszych, ewangelickich ośrodków.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: Elżbieta » 15 sty 2010, 20:57

Owszem, ale pod warunkiem, że jest możliwość wyjazdu. Ja np. jestem "uziemiona" i raczej nigdzie się ruszyć nie mogę. Jednak dla mnie święta są wówczas świętami, gdy się je spędza w domu, a nie gdzieś tam "po ludziach" :)
Elżbieta

Postautor: eR! » 30 sty 2010, 21:03

Elżbieta pisze:Owszem, ale pod warunkiem, że jest możliwość wyjazdu. Ja np. jestem "uziemiona" i raczej nigdzie się ruszyć nie mogę. Jednak dla mnie święta są wówczas świętami, gdy się je spędza w domu, a nie gdzieś tam "po ludziach" :)

Ja święta spędzam w rodzinie, ale zaiste niezła to szopka.
To znaczy : szybka wigilia, telewizja, spać

Nei czuję się w ogóle atmosfery, a to, że moja rodzina jest niewierząca, to tez wiele mówi.
eR!

Wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie

Postautor: Kalistrat » 09 lut 2010, 00:59

Też macie problem, to zróbcie coś aby nie było samotnych osób. Ludzie są samotni, gdyż nie potrafią rozmawiać. Zresztą w rodzinach też są samotni, czasami jest to robienie dobrej miny. Owszem można wyjechać na turnus świąteczny, ale rodziny też mogą wyjechać.
Nie wiem o co ten cały ambaras z samotnymi. Wielkie OJ bo jest samotny, ale z drugą osobą trzeba zyć cały czas. Nie tylko od święta.
Kalistrat
Zablokowany

Wyznanie: RKJ

Postautor: Elżbieta » 09 lut 2010, 19:42

Kalistracie, kiedy zostaniesz w domu sam na święta Bożego Narodzenia, czy Wielkanoc, to zrozumiesz o co tyle zamieszania i jak taki człowiek się czuje. Nie oceniaj drugiego człowieka, bo go nie znasz, i nie wiesz jaką ma sytuację, i nie wiesz jakie są jego losy i powody samotności w takim okresie.
Życzę Ci, abyś nigdy tego nie zrozumiał
Elżbieta

Postautor: konwertyta 2 » 10 lut 2010, 14:27

Elżbieto ,nie przejmuj sięten mały człowieczek jest samotny/sam osobie myśli że jest kimś/Wiem co to jest samotność,można być nawet samotnym pomiędzy swymi w zborze jak i w pracy gdzi wszyscy palą i piją ,A ileż to rozbitków ocalało no pustym oceanoie ,byli samotni , nie tracili nadzieji bo wiara ich byla silna a ON zwrócił swe oblicze i ku niemu i ocalał.
konwertyta 2

Poprzednia

Wróć do Light topic