GNU/Linux

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: GNU/Linux

Postautor: Abif » 07 kwie 2011, 21:57

Windows odinstalowałem mniej więcej 5 lat temu. Wcześniej przez dłuższy czas używałem na zmianę Windows i Linuksa, w pewnym momencie potrzebowałem więcej miejsca na dysku więc poświęciłem partycję Win XP. Później już jej nie potrzebowałem.

System operacyjny to tylko narzędzie nie istnieje jedynie słuszna opcja. Można mieć sympatie ale warto wiedzieć to i owo o różnych środowiskach. W tej chwili mam całkowity mętlik. W szkole z konieczności uczę w środowisku Windows, bo tego wymaga program nauczania niektórych przedmiotów. W domu pracuję z Fedorą (programuję i piszę teksty, obrabiam fotografie cyfrowe itp.) i Slackware (jeden serwer do wszystkiego i niczego) Sporadycznie trafia mi się fucha na zdalnym systemie z jakimś Unixem (najczęściej HP-UX lub Solaris) albo z IBM-owym AS/400. Kiedyś musiałem (nie bez przyjemności) nauczyć się podstaw Open VMS a ostatnio z/os.

To tylko narzędzia.
Abif

Re: GNU/Linux

Postautor: Orsetes » 21 kwie 2011, 11:25

Ja też na policealnym studium z inforamatyki miałem tylko Windowsa. Linuksa to było tylko liźnięcie. Kupiłem notebooka w którym był zainstalowany Windows.
Orsetes

Wyznanie: denominacja - brak

Poprzednia

Wróć do Light topic