Związek wierzącego z ateistą

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Związek wierzącego z ateistą

Postautor: Dor » 01 wrz 2012, 21:05

Gapa, jestem w podobnej sytuacji. Tzn. ja jestem chrześcijanką (poszukującą wyznania), mój Luby jest ateistą. Rzeczywiście, pojawiają się kwestie problematyczne, np. chrzest dzieci, tutaj rzeczywiście sytuacja jest trudna (obie strony mają mocne argumenty). Ale wszystkie inne kwestie... Wydaje mi się, że jeżeli dwie osoby się kochają i odnoszą się do siebie z życzliwością i zrozumieniem, to w związku chrześcijańsko-ateistycznym można funkcjonować zupełnie dobrze. Ważne jest to, żeby każde żyło w zgodzie z własnym sumieniem, nie naruszając jednocześnie sumienia drugiego. Dlatego sytuacja, w której ateista nie godzi się na ślub (bo w sumie dlaczego?), nie jest w porządku wobec osoby wierzącej. W takich sytuacjach można przecież wziąć ślub "jednostronny".
Nie wiem, co mogę ze swojej strony doradzić osobom w takiej sytuacji - wydaje mi się, że kluczem do sukcesu jest wzajemny szacunek i życzliwość, przekonanie o tym, że druga strona ma czyste intencje i żyje w zgodzie ze swoim sumieniem. Warto uwierzyć, że ateista nie musi być złym człowiekiem.
Dor

Wyznanie: w trakcie poszukiwań

Postautor: pasiasta1 » 12 paź 2013, 15:18

Oczywiśćie, nie jest powiedziane że jak ktoś jest ateistą to jest od razu złym człowiekiem :) Jednak związek z takim człowiekiem może być bardziej skomplikowany, ze względu na obrzędy dzieci.
pasiasta1

Postautor: realistka » 30 paź 2013, 23:39

Dla osoby zbawionej takie pytanie - czy być w związku z os. niewierząca - jest banalnie proste. oczywiście, ze nie. W Słowie Bożym pisze, że mamy nie chodzić w obcym jarzmie.
realistka

Poprzednia

Wróć do Związki mieszane wyznaniowo