Małżeństwa mieszane wyznaniowo

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Postautor: RadLaz » 13 lut 2008, 01:39

Justyce, pewien problem polega na sprzężeniu Pierwszej komunii z "potlaczem" do tego stopnia, ze uchodza za niemal tożsame. Sensowniej byłoby więc, może, zaproponować synowi jakiś super zestaw prezentowy i rozważenie chęci przystąpienia do komunii w KRK?
Zamoranko, jeśli nadal utrzymujesz pomysł wychowyania starszych dzieci po katolicku, to co z uczestnictwem w nabożeństwach? Czy dzieciaki będą samodzielnie chodzić na msze katolickie, czy tez będą chodzić z Wami? Czy wówczs będą uczestniczyć w szkółce niedzielnej? I czy w końcu najlepzym pomysłem byłoby wpierw bierzmowanie a potem konformacja? Bierzmowanie również, jeśli się nie mylę, charakter potwiezający pragnienie bycia w danym kościele. Takie bierzmowanie połączone z konfirmacją to, jak mi się wydaje, dość szalone rozwiązanie. Podobne zresztą jak przystępowanie do bierzmowania ze świadomocią przechodzenia później do KEA.
RadLaz

Postautor: Justyce » 13 lut 2008, 14:20

Dlatego ciągle mam wrażenie, że posyłanie dziecka do komunii w KK jest dość niedorzecznym pomysłem, zwłaszcza że, zamoranko, i Ty wkrótce masz zamiar przejść do KEA. Pewnie masz ku temu jakieś powody - zastanów się, czy i dla tych samych powodów jednak nie byłoby warto, żeby dzieci też były w KEA, i żebyście całą rodziną tworzyli wyznaniową jedność.

Posyłanie dziecka do komunii w KK przy jednoczesnej deklaracji rodziców, że są innego wyznania, naprawdę nie ma sensu i może wywołać niepotrzebny zamęt w głowie dziecka, chyba że chce ono naprawdę do tej komunii przystąpić. Ale jeśli ma być to tylko ze względu na szkołę, katechetę, otoczenie, to nie jest to zbyt dobra decyzja.
Justyce

Postautor: zamoranka » 14 lut 2008, 10:46

Witam.Co do mojego syna,po rozmowach z nim(chociaz nie jest to zbyt łatwe rozmawiac z osmiolatkiem o takich sprawach)chce przystapic do Komunii.Przygotowywał sie do niej i nadal przygotowuje i sam tez jest "nastawiony"jezeli tak moge to nazwac do przystapienia.Co do młodszego syna to juz rozwazam by go nie posłac do tekj Komunii,gdyz zanosze sie z takim zamiarem ze dzieci beda jednak ze mna w KEA.Nie powiedziałam tez,ze dzieci pojda do bierzmowania,tylko,ze sam pastor uswiadomil mnie ze dzieci moga przystapic do Komuni w KRK,a pozniej jak przejda moga przystapic do Konfirmacji.Takze po wielu namysłach,wiem ze najlepszym rowiazaniem bedzie jak moje dzieci beda razem z nami w KEA.Dziekuje Wam za odpowiedzi na moje pytania i za dyskusje na tenze temat.Pozdrawiam.
zamoranka

Postautor: RadLaz » 15 lut 2008, 11:01

Z pozdrowieniami; napisałaś, że "potem zastanowicie się nad tym ich bierzmowaniem" i po chwili dodałaś - "po tych Komuniach bez problemu mogą chodzić na religię i przystąpić potem do Konfirmacji", nie dziw się nazbyt, ze można to odczytać jako przystąpienie do bierzmowania w KRK, czyli jakby nie patrzeć według katolików sakramentu i późnijsze konfirmowanie. Teraz widać dopiero, ze raczej miałaś na myśli po prostu konfirmację po komunii dzieci w KRK.
RadLaz

Postautor: klechta » 15 lut 2008, 22:23

Dla Becki.jestem niekatolickim dzieckiem katolickich rodzicow,ale wierze w Boga i czytam biblie w przeciwienstwie do moich rodzicow.
----------
klechta
klechta

Postautor: Alina » 15 lut 2008, 22:44

To tak jak ja ;)
Alina

Postautor: Marta25 » 22 lut 2008, 12:47

No to witamy w klubie. To ja, Arla 24. Musiałam zmienić nicka, bo nie wiedzieć czemu, tamten za każdym razem był odrzucony przez system po wpisywaniu go wspak.

Pozdrawiam wszystkie duszyczki szukające swojego miejsca w kościele. :)
----------
od maja 2007 oficjalnie w KEA
Marta25

Postautor: Bećka » 23 lut 2008, 10:37

Macie inną religię od swoich rodziców z własnego wyboru? Czy też od poczęcia rodzice wybrali dla Was inną religię niż tą, którą sami wyznają?
Pozdrawiam
----------
Bećka
Bećka

Postautor: Marta25 » 23 lut 2008, 16:06

Beciu, ja wybrałam z własnej nieprzymuszonej woli. W sumie trzy lata zajęło mi indywidualne studiowanie teologii i historii luteranizmu, ale nie żałuję.

Pozdrawiam

P. S Jakbyś chciała szerzej na ten temat porozmawiać, to zapraszm na GG.
----------
od maja 2007 oficjalnie w KEA
Marta25

Postautor: Justyce » 26 lut 2008, 00:07

Bećka, urodziłam się i zostałam wychowana w rodzinie katolickiej. Moi rodzice to osoby głęboko wierzące i praktykujące. Sama też byłam przez pewien czas zaangażowana w ruch modlitewny Światło-Życie przy mojej parafii. Ale niestety, losy się tak potoczyły, że odeszłam z KK i długo zastanawiałam się, czy jestem w stanie do niego wrócić. Po pięciu latach pustki, przemyśleń, poszukiwania trafiłam do KEA - i chcę tu zostać. Nie wiem jeszcze, co na to moi rodzice. Mam nadzieję, że jako osoby mądre i wierzące zaakceptują mój wybór. W końcu nadal łączy nas ten sam Bóg.
Justyce

PoprzedniaNastępna

Wróć do Związki mieszane wyznaniowo