Strona 1 z 2

ślub

Post: 11 sty 2015, 19:12
autor: szukająca
witajcie
mam pytanie odnośnie slubu, wychodzę za mąz w sierpniu, chłopak chce w kościele katolickim, ja jestem ewangeliczką ale nie podpisuje się pod moim kosciołem, w katolickim też nie chcę brać ślubu, czy oprócz ślubu cywilnego jest możliwy ślub na przykład w kosciele babtystycznym? albo jakimś innym? ktoś coś?

Re: ślub

Post: 19 sty 2015, 00:26
autor: mikolajabcd
Kod: Zaznacz cały
  Post został usunięty na prośbę autora. Iwo_H

Re: ślub

Post: 19 sty 2015, 02:54
autor: Kolejarz
szukająca pisze:ja jestem ewangeliczką ale nie podpisuje się pod moim kosciołem

a czy mogłabyś powiedzieć więcej, czemu nie podpisujesz się pod swoim Kościołem? Może od tego trzeba zacząć w ewentualnych dalszych rozważaniach tematu.

Re: ślub

Post: 19 sty 2015, 20:37
autor: Blaisee
Teoretycznie mozliwosc slubu w kosciele Baptystow jest ale musialabys przedstawic sytuacje pastorowi. Choc w praktyce o takiej sytuacji nie slyszalem, jedynie o analogicznej sytuacji w wypadku pogrzebu.

Ale wlasnie jakbys mogla wytlumaczyc co to znaczy ze nie podpisujesz sie pod swoim kosciolem? Chodzi o twoj zbor czy ogolnie KEA?

Re: ślub

Post: 19 sty 2015, 21:38
autor: szukająca
urodziłam sie w luterańskiej rodzinie ale nie chodzę na nabożeństwa, czasem w większe święta, ale chciałabym mieć ślub w kościele ze względu na rodzinę, która jest związana z kościołami (różnymi), dlatego myślę nad ślubem u babtystów albo wolnych... ale nie wiem czy tak się da, pewnie będa problemy...

Re: ślub

Post: 20 sty 2015, 13:45
autor: Blaisee
NIe odbierz mnie zle, ale bierzesz slub dla siebie czy dla rodziny?
Z pastorem baptystow mozesz porozmawiac czy by udzielil wam slubu, ale twoja motywacja jest dla mnie dziwna. Nie chodzis do kosciola luteranskiego na nabozensíwa wiec slub chcesz wziac u baptystow... Nie jestes zwiazana z kosciolem ale z Bogem chyba tak? Bo jesli nie to nie ma sensu brac koscielnego dla rodziny. A jesli tak to zastanow sie raz jeszcze nad ta sprawa, przedyskutuj z chlopakiem i dopiero wtedy podejmij jakas decyzje. CHodzisz do kosciola luteranskiego na swieta wiec mozesz potraktowac slub jako swieto ;)

Re: ślub

Post: 31 sty 2015, 01:13
autor: Orsetes
@szukająca
To forum ma za ciebie zdecydować w którym kościele wziąć ślub? Należałoby to uzgodnić z narzeczonym. Z tego co piszesz, wynika, ze chłopak jest katolikiem. Ty jesteś luteranką, chociaż stosunki z kościołem nie są najlepsze. Jak to myślisz. Przyjdziesz do Kościoła Baptystów lub Kościoła Wolnych Chrześcijan, do których nie należysz i weźmiesz ślub. Pozostaje tylko luterański i przekonanie narzeczonego.

Re: ślub

Post: 02 lut 2015, 14:25
autor: szukająca
Kazdy ma prawo do własnych decyzji. Nie znacie mnie, mojej historii ani powodów dla których chcę wziąsc taki ślub. Nie oceniajcie mnie.

Zdecydowalismy, że bierzemy ślub cywilny w ogrodzie :) będziemy mieć też kilka słow od pastora :D
pozdrawiam

Re: ślub

Post: 14 wrz 2017, 19:40
autor: drwal
Mam podobny problem ale chyba coraz mniejszy. Wcześniej nie interesowałem się Kościołem Ewangelickim, a szkoda. Czy Twój narzeczony poznał różnice pomiędzy Kosciołami? Jak nie, to koniecznie mu wyłóż.

Re: ślub

Post: 05 paź 2017, 23:24
autor: Kolejarz
patrząc po datach, to chyba ten ślub już zdążyli wziąć :mrgreen: :mrgreen: