Ewangelicki chrzest a katolicka pierwsza komunia

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Ewangelicki chrzest a katolicka pierwsza komunia

Postautor: Gość » 23 paź 2014, 16:46

Ksiądz, jak sądzę, nie zaleci Wam wychowywania córki na luterankę. Ciekawe jednak co powie.

Ja natomiast mogę "sprzedać" Wam sposób, który zastosowali rodzice chłopca, który nie poszedł do komunii. (Rodzice niezwiązani z żadnym kościolem) Przeprowadzili rozmowę z chłopcem, który religią okazał się zupełnie niezainteresowany. Co do samego pójścia do komunii prezentował postawę: e, nie, no nie wiem, no może. Zorientowali się, że w tym "no możę" chodzi o to, że inne dzieci będą miały różne atrakcje i ciekawe prezenty związane z komunią. Zrobili rekonesans co zwyczajowo w okolicy daje się dziecku z okazji komunii. Doznali zawrotu glowy, ale stanęli na wysokości zadania. Zadbali, żeby chlopiec nie byl "stratny" z powodu niepójscia do komunii. Kupili mu wszystko co inne dzieci podostawały. Dodatkowo zabrali na wczasy zagraniczne z programem atrakcji dla dzieci.

To, że córka nie jest zainteresowana religią wcale mnie nie dziwi. Córka moich katolickich znajomych idzie w przyszlym roku w maju do komunii. Jest inteligentnym, fajnym dzieckiem, które dobrze radzi sobie i z nauka, i w grupie rówiesniczej. Jest jeż jednak osmioletnią dziewczynką i najbardziej chodzi jej o sukienkę, taka piekną jak dla księżniczki, prezenty, atrakcje. (Dlatego do atrakcji musiałbys dorzucić też sukienkę, najłasniejszą w całym sklepie)

W tym, żę KRK urządza komunię wcześniej niż kościół ewangelicki konfirmację jest metoda. Ośmiolatek jest zagospodarowany przez KRK i po sprawie.

Argument, że córka będzie miała lepiej jesli pójdzie do komunii w KRK równie dobrze mozna było odnieść do jej chrztu. dlatego, wybacz ciekawość, ale po ponownym przeczytaniu wszystkich Twoich postów opisujących sytuację, zastanawiam się dlaczego dziecko zostało ochrzczone w KEA? Jeśli argumentem jest tradycja i funkcjonowanie w 100/% katolickiej grupie rówieśniczej.
Gość

Poprzednia

Wróć do Związki mieszane wyznaniowo