Rozmowy przedślubne

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Rozmowy przedślubne

Postautor: Eshet » 26 wrz 2011, 11:45

Witam :) mam pytanie do wszystkich, którzy ważny moment ślubu mają już za sobą albo przynajmniej są zorientowani lepiej ode mnie.
Będąc konwertytką (ach, ciągle mnie to cieszy... :) ) niedługo biorę ślub z katolikiem, w kościele ewangelickim. Już wkrótce czekają nas rozmowy przedślubne z pastorem i jestem ciekawa jak one na ogół wyglądają, jakie tematy są poruszane, a ani ja, ani narzeczony nie wiemy zbyt wiele poza ogólnikami, typu 'omawianie istoty chrześcijańskiego małżeństwa'. Pytam między innymi dlatego, że kilka razy rozmawiałam indywidualnie z pastorem, i nie wiem czy rzeczy z takich rozmów mogą wypłynąć, nie bardzo bym tego chciała - po prostu uwazam że niektóre sprawy i przemyślenia, (zwłaszcza) w rozmowie z duchownym, są objęte czymś w rodzaju tajemnicy spowiedzi.
Jakbyście mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z rozmów przedślubnych byłabym wdzięczna :)
Eshet

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Rozmowy przedślubne

Postautor: Kolejarz » 26 wrz 2011, 18:07

uwazam że niektóre sprawy i przemyślenia, (zwłaszcza) w rozmowie z duchownym, są objęte czymś w rodzaju tajemnicy spowiedzi.
SĄ.
Kolejarz
Administrator

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: silver4426 » 13 wrz 2013, 02:15

Są niektóre sprawy do przemyślenia i to bardzo, ale to chyba dobrze, jeszcze lepiej się poznacie.
silver4426

Wyznanie: Islam

Postautor: Laura876 » 30 lip 2018, 19:49

Nie ma co się denerwować taka rozmowa.
Laura876

Wyznanie: Katolik

Wróć do Związki mieszane wyznaniowo