Obecność małych dzieci na nabożeństwie

Pytania na temat luteranizmu i KEA

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Obecność małych dzieci na nabożeństwie

Postautor: wanda926352 » 23 lis 2013, 14:15

Dziwne, u mnie nie ma problemu aby przyprowadzić małe dzieci.
wanda926352

Wyznanie: ewangelickie

Postautor: danika912846 » 24 lis 2013, 18:30

Powinno to być gdzieś ustalone odgórnie tak aby nikt nie mógł robić takich zakazów według widzi mi sie...
danika912846

Wyznanie: ewangelik

Postautor: Anja01 » 25 lis 2013, 20:34

Z tego co wiem, to nigdzie nie ma żadnego zakazu ani formalnego, ani tym bardziej 'widzi mi się'. Ani nikt o czymś takim nie mówi.

Ale za to każdy rodzic powinien sam sobie zadać pytanie, czy dobrze jest zabierać dziecko ze sobą. Bo dzieci są rożne. Jedno wysiedzi w miarę spokojnie i coś zyska, a drugie nie, nie dając również innym spokojnie przeżywać nabożeństwa. I czego się nauczy? Że kościół to strasznie nudne miejsce, z którego trzeba jak najszybciej uciec, ew. zrobić wszystko, żeby nie musieć tam iść. A chyba nie o to chodzi? Kościół powinien być miejscem przyjaznym nie tylko dziecku.
Anja01

Wyznanie: E-A od 29.05.11.

Postautor: Czebelica » 15 cze 2015, 14:42

Mój synek (za parę dni skończy dwa lata) z dużym zainteresowaniem uczestniczy w nabożeństwie. Mam też poczucie, że dużo z niego korzysta. Historie biblijne czytamy i omawiamy z nim w domu, dopasowując narrację do jego bieżącego indywidualnego poziomu rozumienia, za to na nabożeństwie i po nim tłumaczę mu, czym jest Sakrament Ołtarza, o czym mówi ksiądz, że teraz jest czas na modlitwę, a teraz jest błogosławieństwo itd.... Wsłuchuje się uważnie we wszystko, jest zafascynowany brzmieniem organów, w domu powtarza z przejęciem "amang!", co znaczy "amen". Sądzę, że przy odpowiednim towarzyszeniu nawet tak małe dzieci mogą uczestniczyć w głównej części nabożeństwa. Dla mnie to jest bardzo ważne, by się nie rozdzielać - oboje uczymy się naszej nowej wspólnoty:)
Czebelica

Wyznanie: KRK, w trakcie przygotowań do konwersji do KE-A

Poprzednia

Wróć do Przed konwersją