Ślub pary tej samej płci w Polsce

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Postautor: KaFor » 01 sie 2008, 10:09

Jesteśmy w przeddzień naszego ślubu! :)

Tak ja jak i moja żona ogromnie przeżywamy to, że nie tylko bedzie to ślub humanistyczny (dla nas ważny bo dajacy możliwosc wyartukułowania publicznie przez nas wartosci humianistycznych tak nam bliskich!) ale i co ogromnie dla nas ważne ślub religijny i to w naszym kraju (bez koniecznosci opuszczania ojczyzny naszej, która nam jest ogromnie droga).

W Polsce na dzień dzisiejszy ślubów parom tej samej płci udziela Reformowany Kosciół Katolicki - misja w Polsce, który ma tu misję zaledwie od maja tego roku.

Nasz proboszcz, koscioła, do którego formalnie należymy, złożył nam gratulacje, poświeci w dzień naszego ślubu modlitwę za nasze małżeństwo.

Dziękujemy z serca wszystkim, od których dotarły do nas słowa wsparcia!, gratulacje, słowa otuchy, radości, którzy dzielą z nami ten szczęśliwy dla nas czas.

Dziękujemy także wszystkim Luteranom głownie (jedną z osób, która bedzie naszym swiadkiem na ślubie jest właśnie Luteranka :) ) - tutaj - dzięki Waszym wypoweidziom mogłysmy przekonać się, iz tworzycie wspaniały Kosciół, który wciaż dojrzewa, ewoluuje - jest bliżej i bliżej Boga. :)

Gdybyśmy miłości nie miały byłybyśmy niczym. :)

Dziękujemy
KiS F.
KaFor

Postautor: Roman » 01 sie 2008, 11:26

Z całego serca życzę Wam wszystkiego to co najlepsze.W tak wspaniałym dniu modlitwą ,myślami i całym sercem będę z Wami.Życzę Wam szczęścia i wielu dobrych dni na nowej drodze życia.Mam nadzieję,ze dobry los sprawi,że kiedyś się spotkamy i gorąco Was uściskam.Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi.
Roman
Roman

Postautor: KaFor » 01 sie 2008, 12:13

Uściski już teraz Romanie :):)
Adres znasz wystarczy przyjechać! Zapraszamy :)

O modlitwę prosimy gorąco.
KaFor

Postautor: Anna » 01 sie 2008, 12:33

Kor1,13...Jeśli mówiłbym językami ludzi i aniołów,lecz miłości bym nie miał,stałbym się jak miedż brzęcząca lub cymbały brzmiące.....MiLość jest ciepliwa,pełna życzliwości. MiLość nie zazdrości, NIE PRZECHWALA SIE,nieunosi się pychą.-------no cóż....obraz miłości umieszczony na słupie ogłoszeniowym dla mnie nie jest tożsamy z tą zlistu do Koryntian bo się zwyczajnie przechwala...temat treści ogłoszeniowej mi mówi jedynie ,że ,,,cymbały już nastrojone,bigos gotowy,,.....,,Miłość nie raduje się zniesprawiedliwości,ale raduje się prawdą,,. -------życzę smacznego i dobrej zabawy.
Anna

Postautor: KaFor » 01 sie 2008, 13:25

Aniu w wypadku pary różnopłciowej (ślubu współforumowicza / -forumowiczki) czy innego zdarzenia ważnego w naszym życiu, jak choćby wejscie do wspólnoty koscioła nie mówiłabyś o przechwalaniu się, jak też nie mówisz o małzeństwie hetero. że się "onoszą np. trzymajac się za rękę, czy przytulając.

Nie zwracasz też uwagi - w taki sposób jak tu się zdarzało Ci wobec mnie - np. osobom, które z kolei żyją w nieformalnych zwiazkach.

To wszystko Aniu i innych parę rzeczy nie najlepiej świadczy o Twojej postawie wobec bliźnich. Nie ja jednak będę zdawać relację z Twego życia przez Panem Bogiem lecz każdy z nas SAM.

Przemyśl to, a gdy nie jesteś w stanie dzielić z bliźnim radosci (nie ze strawy ziemskiej lecz duchowej! jakiej dostępujemy - czy wszystko w zyciu kojarzy Ci się z kuchnią!? ;]]) zmilcz by język nie powiedział tego co głowa wedle nauki Chrystusowej pomysleć nawet nie powinna.

Z mojej strony to wszystko.
Niech Cię Bóg prowadzi.
KaFor

Postautor: Anna » 01 sie 2008, 13:57

odwzajemniam ci się twoim cytatem:zmilcz,by język nie powiedzał tego,co głowa wedle nauki Chrystusowej pomyśleć nie powinna.Jak wiesz ,słowa z Listu do Kor. nie są mojego autorstwa-wiesz czyjego są- ja po prostu uważam Go za Jedyny Autorytet w każdej sprawie,którą napotkam. Więc spór masz w tej sprawie nie tyle ze mną, co z Nim. Przymiotniki uzyte w tymże liscie,które zacytowałam sa dla mnie jasne a przypisywanie roli,że są nieżyczliwe, jest fałszem.
Anna

Postautor: tom » 01 sie 2008, 17:51

Mam nadzieję. że wątek ten zostanie usunięty przez admina, ponieważ mało kogo z odwiedzających obchodzi wasz ślub.., a chyba raczej błogosławieństwo związku partnerskiego!
Co jeżeli jakis katolik przeczyta to? Pomyśli, że polskie KEA udziela ślubu osobom tej samej płci... Co oczywiście jest niezgodne z prawdą.
Mimo wszystko życzę wam błogosławieństwa i 'niekonsumowania" związku.... Wtedy jestem pewien, że Bóg wam pobłogosławi.
----------
mot
tom

Postautor: KaFor » 01 sie 2008, 21:36

O ile kto głowy nazbyt goracej nie ma to doczyta w jakim kościele zostanie nam udzielony ślub.
KaFor

Postautor: Roman » 02 sie 2008, 07:32

"...,ze wątek ten zostanie,ponieważ mało kogo... obchodzi wasz ślub..."
Właściwie,co tu komentować,te słowa mówią same aż nadto dobitnie świadczą o piszącym.

"życzę smacznego i dobrej zabawy"
Żyjemy w świecie różnorodnym i uczmy się szacunku dla różnorodności,która nie zawsze musi po ,naszej myśli i nie nadużywajmy autorytetu Pana Boga-nadaremno.
Cóż,są ludzie którzy chrześcijańską Komunie postrzegają jako...jedzenie i dobrą zabawę.Pragniemy zrozumienia i szacunku od innych-A my???

A w ogóle z zwyczajna kultura nakazuje, aby w pewnych sytuacjach być zwyczajnie miłym.Jeśli na to nas nie stać to przynajmniej...........zamilknijmy.
Roman

Postautor: Roman » 02 sie 2008, 11:08

P.S.
"Wtedy jestem pewien,ze Bóg wam pobłogosławi"-a ja nie mam nawet pewności,ze dożyję jutrzejszego dnia.Hmmm...cóż za instrumentalne i życzeniowe postrzeganie Pana Boga.
Roman

Następna

Wróć do Pozostałe tematy z archiwum