Co myslisz o pomysle moderowania DeFragmy?

Regulamin i ogłoszenia administratorów

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Co myslisz o pomysle moderowania DeFragmy?

Postautor: Kalistrat » 06 sty 2010, 18:08

partisan76 pisze:Boje sie drogi Kalistracie, ze nie do konca rozumiesz idee dyskusji.
Boję się że to ty nie rozumiesz idee dyskusji. Nadajesz temat, który nie jest tematem dyskusji.
partisan76 pisze:W odpowiedzi na pytanie Vikinga na watku homoseksualizm - napisalem posta co sądzę o tym pomysle. Nie zostal przepuszczony. Ufam, ze stalo sie tak dlatego, ze post nie dotyczyl tematu rozmowy. Dlatego zakladam oddzielny wątek na ten temat - gdzie bedzie mozna sie wypowiedziec. Licze tez na to, ze moderatorzy, czy administratorzy wrzucą tu kilka słów od siebie. Wierze, ze dialog i rozmowa miedzy ludzmi sa w stanie rozwiazac najwieksze problemy.

"Ufam, ze stalo sie tak dlatego, ze post nie dotyczyl tematu rozmowy." To trzeba było załozyć nowy temat, nie byłoby problemu.
partisan76 pisze:Powiedział Kalistrat tworząc tym samym wątek poboczny do dyskusji o pomysle moderowania Defragmy.
Proponuje drogi Kalistracie, abys załozył wątek "wątki poboczne w dyskucjach", gdzie rozwiniesz intrygującą kwestię zbawienia marsjan
To przecież ty załozyłeś temat Co myslisz o pomysle moderowania DeFragmy?, nastepnie użalasz się, że ci post usunięto. To czego się czepiasz, jeśli piszesz nie w temacie.
Daruj sobie takie odzywki i głupie uśmieszki.
partisan76 pisze:Rozumiem, ze forum dyskusyjne rozumiesz jako:
Co jest lepsze - kosiarka czy rower?
- Kosiarka (temat zamkniety)
Co jest lepsze? Kosiarka, nie rower, kosiarka, nie rower, kosiarka, nie rower, kosiarka, nie rower, kosiarka, nie rower.
Jak długo można tak dyskutować.
partisan76 pisze:Jakie jest stanowisko Luteran w sprawie niebieskiego?
- Oficjalnie twierdzimy, ze niebieski jest ql. ale nie w połaczeniu z seledynowym (temat zamkniety)
A tobie akurat połaczenie koloru niebieskiego z seledynowym się podoba a mnie się nie podoba kolor niebieski i jest nie kończąca się dyskusja.
Dyskusja w temacie Homoseksualizm toczy się od 5 sierpnia 2008r. Chyba najdłużej na tym forum i do czego doprowadziła.
Kalistrat
Zablokowany

Wyznanie: RKJ

Postautor: VIKING » 07 sty 2010, 00:11

Pani Iwono H.- Dziekuje Pani za otrzymanie od Pani ostrzezenia bez opublokowania postu. Mogla mnie Pani definitywnie zbanowac ale najlepiej calkowicie wykreslic; za co bede Pani bardzo wdzieczny. Bo nie bede tracil wiecej czasu na Defragme ukrywajaca sie pod nazwa Luteranska.
VIKING

Wyznanie: LUTERANSKIE

Postautor: Dawid » 08 sty 2010, 23:17

Jeżeli chodzi o moderowanie forum to nie jestem zbytnio zadowolony. Dla mnie forum powinno być całkowicie otwarte. Powinny toczyć się "żywe" dyskusje.
Oczywiście nie zakładam, że będzie tutaj totalny chaos, ale myślę, że dałoby się nad tym zapanować.
Właściwie to czuję się jak w państwie autorytarnym. Niby wszystko ok, ale cenzura 100% zawsze i wszędzie.
Dawid

Wyznanie: Prezbiterianizm

Postautor: Roman » 29 sty 2010, 19:02

Zważywszy na czas oczekiwania na wpis , od napisania do ukazania się na forum , domniemam , że co niektórzy moderatorzy są tak zaangażowaniu w pisaniu na innych forach (na których nie ma cenzury), że zapominają o swoim własnym.
A swoją drogą ;

Jaka piękna niekonsekwencja....

nawiązują do powieści Hrabala:

"Taka piękna żałoba".
Pozdrawiam Roman
Roman

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: konwertyta 2 » 03 lut 2010, 10:35

Czy ktoś śledzi wpisy na innych stonach luteranie,CME,Proszę usunąć ofertę na Młodzi Luterania ,CME,wpis "Tomek"!
konwertyta 2

Postautor: konwertyta 2 » 03 lut 2010, 20:51

Byłem zszokowany ,dokładnie to 25 sty.2010.appeafmaind młodzież szuka kontaktów a co znajduje?
konwertyta 2

Postautor: Marcin » 22 wrz 2010, 21:26

Staaaaaaaaary to temat, ale że sam prowadzę fora (z czego jedno naprawdę "ruchliwe") i że lubię dorzucić swoje trzy grosze gdy mogę pomóc ;) to kilka uwag z doświadczenia:

- moderacja postów to coś jak szczątkowy ogon u niektórych zwierząt: kiedyś był fajny, ale w wyniku ewolucji nie jest potrzebny. Kiedyś nie było możliwości panowania nad porządkiem jak teraz na forach :]
- moderacja na tym forum z tego co widzę (choć faktycznie jestem tu od niedawna) nie jest potrzebna, dyskusja jest spokojna i rzeczowa, choć mogę nie wiedzieć o tym co modzi wywalają,
- moderatorów jest odpowiednia liczba i powinni się spokojnie wyrabiać (dla przykładu na moim forum gdzie jest 5 modów i 100-200 postów dziennie, 5 osób to czasem za dużo),
- moderacja spowalnia dyskusję, ale co gorsza powoduje chaos, bo czasem osoba A odpowiada na post osoby B, nie wiedząc, że w kolejce jeszcze czeka na zatwierdzenie post osoby C.

Ogólnie ja bym odradzał, aczkolwiek robię to tak po cichutku bo tu ledwo kilka dni siedzę ;)
Marcin

Wyznanie: Agnostycyzm

Postautor: tempus_fugit » 10 mar 2011, 22:16

moze jednak nalezaloby jeszcze raz przemyslec kwestie moderacji? i tak w kontrowersyjnych tematach sa przepuszczane kontrowersyjne wypowiedzi... wiec jaki to ma sens? sa teraz mozliwosci dyscyplinowania uczestnikow dyskusji inne niz spowalnianie przez moderacje... czasami jak mam odpowiedziec na jakis post to mi sie odechciewa bo wiem ze ukaze sie za kilka godzin... zagladanie po zadaniu pytania tez jest nuzace, bo nawet jak widze ze jest ktos obecny na forum to nie moge siespoedziewac odp wczesniej niz za kilka godzin... w wiekszosci sa tu dorosli odpowiedzialni ludzie, z trollami damy sobie rade w pewnym momencie ignorujac ich sami... post zawsze mozna usunac, dac bana uzytkownikowi lub ostrzezenie... a forum umiera... a wlasciwie kamienieje
martwa dusza w krk; nieformalnie w KEA
tempus_fugit

Wyznanie: w drodze do KEA (formalnie KRK)

Postautor: jagna » 11 mar 2011, 00:09

Popieram! Ciężko toczyć dyskusje, jesli wymiana kilku zdań trwa nieraz całą dobę. Ktoś coś pisze, odpisują mu 2 osoby i ich wypowiedzi pojawiają się naraz. 2 osoba nie może się odnieść, do tego co napisał ktoś wcześniej, bo odpowiedzi nie pisała. Obraźliwy post można wyciąć. Zobaczcie jak działa forum protestanci.org, pomijam treści - tam jest ciągle żywa dyskusja, a ewangelicznych wcale nie jest więcej niż nas.
"Bo miałem ambicję stworzyć taką rezolutną rasę, a wyście to tak po ludzku, po ludzku... spartolili"
jagna

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: Karolina » 12 mar 2011, 09:09

Ja się zastanawiam, dlaczego tutaj każdy post przechodzi "cenzurę". To opóźnia ich pojawianie się na forum i myślę, że właśnie przez to to forum jest jakby martwe.
Karolina

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko o DEFRAGMENTACJI