Strona 1 z 1

Powrót do KEA

Post: 01 lip 2017, 20:49
autor: Ktosia
Dobry wieczór,

Jak już pewnie niektórzy wiedzą, jestem zainteresowana powrotem do KEA... Byłam już na jednym nabożeństwie kilka miesięcy temu, ale jeszcze nie czuję się gotowa do pełnego i regularnego uczestnictwa, a po tym, co przeszłam u ewangelikalnych, pewnie minie jeszcze sporo czasu, zanim w ogóle zaangażuję się na dobre w życie parafii... Na razie umacniam się w nauce Słowa, badam historię Reformacji i całego Kościoła (nie tylko Ewangelickiego) i modlę się.

Czy są tu osoby, które też opuściły KEA, a potem do niego wróciły? W ogóle, patrząc wstecz na te wszystkie lata spędzone w ewangelikalizmie mogę stwierdzić, że wprawdzie może ja opuściłam luteranizm, ale luteranizm nie wyszedł ze mnie - mentalność została...

Re: Powrót do KEA

Post: 22 lip 2017, 00:38
autor: miwi
Cześć Ktosia.
Pamiętaj, nic na siłę! Rób tyle na ile jesteś gotowa. Badaj, zdobywaj informacje i wyciągaj wnioski. Mam nadzieję, że znajdujesz Biblii wsparcie Boga w Swoich zamierzeniach. Trzymaj się. W liście do Filipian Paweł pisze: "Mając te pewność, że Ten który rozpoczął w was dobre dzieło, będzie je też pełnił, aż do dnia Chrystusa Jezusa." Jakich ciekawych rzeczy, w ostatnim czasie, dowiedziałaś się o Bogu lub/i historii kościoła?
Pozdrawiam
miwi