Czystość fizyczna.

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Czystość fizyczna.

Postautor: Zoja » 25 cze 2017, 14:41

Czy zamiast deklaracji czystości, akceptowalne jest autentyczne fizyczne poświęcenie swej "kobiecości"? Czy poddanie się sterylizacji radykalnej w imię czystości jest dopuszczalne?
Zoja
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2017, 14:27

Re: Czystość fizyczna.

Postautor: Iwo_H » 27 cze 2017, 09:26

Poddanie się sterylizacji nie ma nic wspólnego z czystością, bo przecież u kobiet sterylizacja polega (jeśli się nie mylę) na przecięciu jajowodów. Kobieta traci płodność, ale nadal ma popęd seksualny i możliwość jego zaspokojenia, czy też osiągania satysfakcji podczas stosunku. Poza tym sterylizacja to tak na prawdę gwałt na ciele kobiety i jest przeciwko Bożemu nakazowi w którym Bóg zachęca nas, abyśmy się rozmnażali. Owszem, czasem w wyjątkowych sytuacjach na prośbę kobiety lub przyczyn zdrowotnych przeprowadza się taki zabieg w celu antykoncepcji. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś zdarzało się, że kobieta, która miała kilkoro dzieci i obawiała się kolejnej ciąży, prosiła o taki zabieg. Czasem też ze względu na zdrowie kobiety, kiedy np. kolejna ciąża mogłaby być zagrożeniem dla jej życia. Ale były i pewnie są wyjątkowe i rzadkie sytuacje.
Natomiast co do deklaracji czystości, nie ma żadnego powodu aby kobieta miała robić taki gwałt na swoim ciele. Lepiej jest po prostu rozejrzeć się, a może i poszukać odpowiedniego partnera z którym mogłaby założyć rodzinę. A jeśli z jakiegoś powodu nie chce wyjść za mąż (ma w końcu do tego prawo, Bóg nikogo nie zmusza do małżeństwa), to warto o tym porozmawiać z doświadczonym duszpasterzem lub terapeutą, żeby nauczyć się tę energię seksualną przekierowywać na inną płaszczyznę życia. W psychologii nazywa się to mechanizmem sublimacji i polega to na tym, że człowiek znajduje sobie jakąś dziedzinę życia, jakąś pasję której poświęca się całkowicie i z niej czerpie satysfakcję. Może to być jakaś praca, hobby czy działalność na rzecz innych. Dobrym przykładem jest np. dziedzina literatury - sporo wybitnych dzieł literackich powstało pod wpływem niespełnionej, niezaspokojonej miłości. Autorzy przelali na papier to czego nie mogli doświadczyć fizycznie, a że włożyli w to całe serce, powstały wyjątkowe dzieło.

Natomiast jeśli kwestia czystości jest dla Ciebie osobiście trudna i sprawia kłopoty, to zapraszam do rozmowy z naszymi duszpasterzami. Na stronie www.rozmowa.duszpasterz.pl można znaleźć kontakty i terminy dyżurów.
Iwo_H
Moderator
 
Posty: 717
Rejestracja: 15 maja 2006, 00:00
Wyznanie: KEA

Re: Czystość fizyczna.

Postautor: Zoja » 27 cze 2017, 09:47

Pytam o to nie bez powodu, Otóż doczytałam gdzieś, że w Afryce działa misja kobieca jakiegoś kościoła chrześcijańskiego, przeważnie młode dziewczęta, które poddają się dobrowolnie histerektomi i infibulacji, by zdobyć zaufanie miejscowych kobiet i by mieć moralne prawo nakłaniać je do sterylizacji. Jest to swoiste świadectwo i wielkie poświecenie.
Zoja
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2017, 14:27

Re: Czystość fizyczna.

Postautor: Iwo_H » 27 cze 2017, 23:51

Przerażające jest to co piszesz... jeśli rzeczywiście taka misja gdzieś istnieje, to w moim odczuciu nie ma nic wspólnego z nauką biblijną, przynajmniej w temacie czystości....
Iwo_H
Moderator
 
Posty: 717
Rejestracja: 15 maja 2006, 00:00
Wyznanie: KEA

Re: Czystość fizyczna.

Postautor: Ktosia » 01 lip 2017, 20:45

Pismo Święte wspomina o wielkiej gorliwości, ale nierozsądnej (List do Rzymian 10, 1-3). Moim zdaniem to jest ten przykład. Czy Bóg tego wymaga? Nie. Moim zdaniem i na podstawie tego, co mówi Biblia, mogę powiedzieć, że takich ofiar wymagają demony, a nie Bóg.
Ktosia
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 kwie 2017, 13:06
Wyznanie: chrześcijanka


Wróć do Mam pytanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron