Chrzest

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Chrzest

Postautor: Wiola3 » 10 kwie 2017, 12:33

Dzień dobry,
liczę na pomoc, ponieważ mamy różne opinie.
Jestem w ciąży, lecz z narzeczonym ślub planujemy dopiero w 2018r. On pracuje w trasie więc przyjeżdża tylko na weekend. I tu moje pytanie, czy możemy iść do komunii na chrzcie dziecka jeśli powstrzymamy się od współżycia? Większość twierdzi, że tak, że to sprawa sumienia, a część że jest to kategorycznie zabronione. Niestety nie wiemy co mamy robić.
Wiola3

Re: Chrzest

Postautor: Arthfael » 12 kwie 2017, 14:22

Z pewnością to sprawa sumienia. Moim zdaniem jeśli tworzycie obecnie oparty na miłości i wzajemnym szacunku związek oraz chcecie, by był trwały, macie dziecko, jesteście de facto małżeństwem a w czasach biblijnych za małżeństwo zostalibyście powszechnie uznani. W tym kontekście powstrzymanie się od współżycia na czas Chrztu i Komunii niczego nie zmienia a wydaje się nieszczere, przed Bogiem staje się bez maski, z otwartym sercem, by szczerze wyznać grzechy. Jeśli macie wątpliwości, najlepszym pomysłem jest pewnie umówić się na rozmowę wiary z Waszym pastorem.
Pozdrawiam serdecznie
Arthfael

Wyznanie: luteranizm

Wróć do Mam pytanie