Egzorcyzmy w KEA

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Egzorcyzmy w KEA

Postautor: wertyt » 14 kwie 2014, 10:49

Czy w Kościele ewangelicko-augsburskim są egzorcyzmy jak w kościele katolickim i prawosławnym?
Wyznaje prawdziwą religie chrześcijańską-http://urologiak.blogspot.com/ tą którą nauczał Jezus Chrystus-Pan i Bóg i zbawiciel i brat i nauczyciel.
wertyt

Wyznanie: Chrześcijańtwo

Re: Egzorcyzmy w KEA

Postautor: Kolejarz » 18 kwie 2014, 09:42

wertyt pisze:Czy w Kościele ewangelicko-augsburskim są egzorcyzmy jak w kościele katolickim i prawosławnym?

Dla uściślenia - czy masz na myśli wspólną wszystkim chrześcijanom modlitwę o "zbawienie nas ode złego" (ew. w rozbudowanej prawosławnej formie), czy typowo rzymskokatolicki (bo już nie prawosławny!) zwyczaj z tym polewaniem delikwenta wodą, wdawanie się w dyskusję ze "złym duchem" itd?
Kolejarz
Administrator

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: wertyt » 18 kwie 2014, 15:32

Chodzi o to czy jest kapłan egzorcysta i czy są modlitwy o uwolnienie od opętania podobna dotej:

Święty Michale Archaniele,
broń nas w walce. Przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,
a Ty, Książę Zastępów niebieskich mocą
Bożą strąć do piekła szatana
i inne duchy złe, które na zgubę
dusz krążą po świecie.

Amen. lub:

Królu aniołów Michale
broń mnie w walce przeciw złym duchom
a przeciw niegodziwości i zasadzką złego ducha bądź moją obroną
Oby go poskromić raczyłeś pokornie cię o to proszę
i wodzu niebieskich zastępów
szatana i inne duchy złe
które na zgube dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą swoją strąc do piekła
amen
Wyznaje prawdziwą religie chrześcijańską-http://urologiak.blogspot.com/ tą którą nauczał Jezus Chrystus-Pan i Bóg i zbawiciel i brat i nauczyciel.
wertyt

Postautor: Apollos » 19 kwie 2014, 19:17

wertyt pisze:Chodzi o to czy jest kapłan egzorcysta i czy są modlitwy o uwolnienie od opętania podobna dotej:

Święty Michale Archaniele,
broń nas w walce. Przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,
a Ty, Książę Zastępów niebieskich mocą
Bożą strąć do piekła szatana
i inne duchy złe, które na zgubę
dusz krążą po świecie.

Amen. lub:

Królu aniołów Michale
broń mnie w walce przeciw złym duchom
a przeciw niegodziwości i zasadzką złego ducha bądź moją obroną
Oby go poskromić raczyłeś pokornie cię o to proszę
i wodzu niebieskich zastępów
szatana i inne duchy złe
które na zgube dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą swoją strąc do piekła
amen

Kolejarz pisze:
wertyt pisze:Czy w Kościele ewangelicko-augsburskim są egzorcyzmy jak w kościele katolickim i prawosławnym?

Dla uściślenia - czy masz na myśli wspólną wszystkim chrześcijanom modlitwę o "zbawienie nas ode złego" (ew. w rozbudowanej prawosławnej formie), czy typowo rzymskokatolicki (bo już nie prawosławny!) zwyczaj z tym polewaniem delikwenta wodą, wdawanie się w dyskusję ze "złym duchem" itd?

Te modlitwy to żenada.
Polewanie delikwenta wodą "święconą" to też żenada.
A z demonami nie prowadzi się rozmów. Demony się wygania...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: wertyt » 20 kwie 2014, 08:17

Te modlitwy to nie żenada a można się z nimi nie zgadzać mi chodziło czy w kościele luterańskim jest egzorcysta i czy są modlitwy o uwolnienie od opętania od demonów do Jezusa Chrystusa.
wertyt

Postautor: wertyt » 20 kwie 2014, 09:11

Zapomniałem dodać że woda swięcona jest uznawana w anglikanizmie a elca jest w komuni z tec a elca jest komuni z kea.
wertyt

Postautor: Orsetes » 20 kwie 2014, 21:13

Jednak odpowiedzi na pytanie w pierwszym poście nie ma.
Jak to można się modlić do świętych, nawet jakby byli aniołami. Tak pisząc wprost, aniołowie są służącymi na usługach Boga.
Ostatnio głośno było w mediach na temat egzorcyzmu w kościele katolickim. Mam na myśli wypędzanie szatana z pałacu prezydenckiego. Gdzie źle zinterpretowano cytat biblijny;
Księga Rodzaju 3:15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.
Głosząc że to Maria zmiażdżyła głowę węża.
wertyt pisze:a elca jest w komuni z tec a elca jest komuni z kea.
Mógłbyś to po polsku napisać, co to ma znaczyć?
Orsetes

Wyznanie: denominacja - brak

Postautor: andrzej » 20 kwie 2014, 22:02

Takie modlitwy są prowadzone. Nie mamy wykwalifikowanych księży egzorcystów, ale każdy z naszych pastorów może prowadzić modlitwę o uwolnienie . Dzieje się ona wtedy najczęściej w domu przy obecności rodziny.
andrzej

Postautor: wertyt » 21 kwie 2014, 13:45

Orsetes chodzi oto że kościół episkopalny jest w pełnej komuni z kościołem ewangolicko-luterańskim w ameryce a ten kościół kościół jest w pełnej komuni z kosciołem ewangelicko-augsburskim a kościół episkopalny uznaje wodę święconą.
wertyt

Postautor: Orsetes » 22 kwie 2014, 19:54

andrzej pisze:Takie modlitwy są prowadzone. Nie mamy wykwalifikowanych księży egzorcystów, ale każdy z naszych pastorów może prowadzić modlitwę o uwolnienie . Dzieje się ona wtedy najczęściej w domu przy obecności rodziny.
Czyli według Ciebie w kościele KEA odmawia się modlitwy do świętych. Z tego co wiem, to wierni kościoła luterańskiego nie modlą się do świętych.
wertyt pisze:Orsetes chodzi oto że kościół episkopalny jest w pełnej komuni z kościołem ewangolicko-luterańskim w ameryce a ten kościół kościół jest w pełnej komuni z kosciołem ewangelicko-augsburskim a kościół episkopalny uznaje wodę święconą.
Dla mnie to co napisałeś, to jest masło maślane.
Kościół episkopalny – w szerszym znaczeniu wspólnota chrześcijańska, w której władza spoczywa w rękach biskupów (episkopatu); taka definicja objęłaby także Kościół katolicki czy Cerkiew Prawosławną. Najczęściej jednak termin ten oznacza niektóre kościoły wchodzące w skład wspólnoty anglikańskiej:
Przymiotnik episkopalny oznacza strukturę kościoła. To jak to kościół ewangelicko-luterański jest w komunii z samym sobą?
W zdecydowanej większości Kościołów luterańskich na świecie, w tym w Kościele w Polsce, nie praktykuje się święcenia wodą.
Orsetes

Wyznanie: denominacja - brak

Następna

Wróć do Mam pytanie