Wystąpienie z KEA

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Wystąpienie z KEA

Postautor: rzymianinFranz » 23 lip 2017, 21:37

Witam. Jestem Franz. Zostałem ochrzczony i konfirmowany w KEA. Pragnę zawrzeć w najbliższym czasie związek małżeński z narzeczoną wyznania rzymskokatolickiego. Po długich rozmowach i przygotowaniach, a także po zbadaniu nauki Kościoła Rzymskokatolickiego podjąłem decyzję, że chcę wraz z przyszłą współmałżonką założyć katolicką rodzinę. Popieram całym sercem nauczanie papieża Franciszka. Przechodzę dlatego też do Kościoła Rzymskiego, z którego nauczaniem się zgadzam i do którego na dniach zostanę dołączony. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda proces wystąpienia z KEA. Jakie papiery trzeba podpisać w kancelarii i ile trwa proces wystąpienia z KEA ? Z góry serdecznie dziękuję za udzielone mi odpowiedzi. PS. Jeśli publicznie nie chcecie odpisać, napiszcie na PW ;)
rzymianinFranz

Re: Wystąpienie z KEA

Postautor: Iwo_H » 27 lip 2017, 23:18

Na pewno trzeba umówić się ze swoim proboszczem na rozmowę. On pewnie będzie chciał upewnić się czy ta decyzja jest dobrze przemyślana. Jeśli tak to wystąpienie z Kościoła będzie tylko formalnością.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Wróć do Mam pytanie