Pokrewienstwo

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Pokrewienstwo

Re: Pokrewienstwo

Post autor: makaron » 05 paź 2018, 20:34

to trochę jest skompilowane

Re: Pokrewienstwo

Post autor: Arthfael » 05 mar 2018, 18:29

Właściwym jest Urząd Stanu Cywilnego. Zgodnie z art. 14. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie mogą zawrzeć ze sobą małżeństwa krewni w linii prostej, rodzeństwo ani powinowaci w linii prostej. Tak więc mając wspólnego pradziadka i nie będąc rodzeństwem można wziąć ślub z wyłączeniem sytuacji naprawdę rzadkich, gdy wybranek jest pierwszym mężem matki i jednocześnie macie wspólnego pradziadka). Chcąc zawrzeć związek małżeński w KEA należy dostarczyć do kancelarii parafialnej m.in. zaświadczenia z USC o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Zaznaczę tylko, że KRK ma ostrzejsze regulacje (zakaz dotyczy krewnych w linii bocznej do 4 stopnia włącznie).

Pokrewienstwo

Post autor: Iza112233 » 23 lut 2018, 16:34

Witam. Chciałabym się dowiedzieć o pokrewieństwach. Czy jeżeli mając wspólnego pradziadka można bez problemów brać ślub? Z jego co wiem jest to szóste pokolenie. A drugie pytanie jest takie czy jakis urząd może udzielić informacji o tym, czy sprawdzić można to gdzieś dokładnie?

Na górę

cron